מבחנה בת מבחנה

לפני 23 שנה היא נולדה בהפריית מבחנה מהראשונות שנעשו בארץ. היום אחרי 5 שנות טיפולים בבית החולים כרמל  גם היא נכנסה סוף סוף להריון.

17.11.2010 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מבחנה בת מבחנה

הצוות הבכיר של מחלקת נשים ויולדות בבית החולים כרמל התרכז כולו בחדר האולטראסאונד כדי להיות בטוחים שהכל בסדר.

ד"ר רון אוסלנדר מנהל המחלקה עם ניסיון מהגדולים בארץ באבחון תינוקות ועוברים העביר את המכשיר שוב ושוב על ביטנה של עמל בת ה 23 מנצרת והתינוק שעל המסך ניראה ברור בריא. עכשיו כבר כולם יכלו לנשום לרווחה ולחייך. האימא החדשה עמל היא תינוקת המבחנה הראשונה שנולדה לפני 23 בכרמל ושנכנסה להריון באמצעות הפריית מבחנה בבית החולים כרמל, היא גם מהבודדות והנדירות בארץ.

" היו הרבה ספקות ולא היה לנו מספיק נסיון בארץ כדי לדעת האם תינוקות שנולדו בהפריית מבחנה אכן מסוגלות ללדת בצורה תקינה מסבירה פרופ' מרתה דירנפלד מנהלת יחידת ההפריה IVF בבית החולים כרמל שטיפלה בעמל. לשמחתנו ההריון המוצלח של עמל הוא הוכחה ניצחת לכך שגם תינוקות מבחנה יכולים ללדת ולהביא ילדים לעולם ".

אמה של עמל סמירה מרעי מנצרת נاסתה לפני 28 שנה להיכנס להריון ולא הצליחה. בעיות ודלקות חוזרות גרמו לה לסתימת החצוצרות וכל הנסיונות שלה במשך שנים להיכנס להריון ולהביא תינוק לעולם עלו בתוהו. בצר לה היא פנתה למנהלת היחידה החדשה שרק נפתחה בכרמל פרופ' דירנפלד ועברה הפריית מבחנה מהראשונות שנעשו .

" הציוד והטכניקה שבה עבדנו לפני כמעט 23 שנה היו כמעט חלוציים לעומת מה שיש וקיים אצלנו כיום" מסבירה בחיוך פרופ' דירנפלד, "אז לא היה לנו אולטראסאונד וגינילי והיינו צריכים להיכנס בניתוח לפרוסקופי לראות פיזית ולשאוב את הביציות, ציוד המעבדה היה בחיתולים וכמובן שזה אמור היה להשפיע גם על התוצאות וההצלחות".

אבל למרות כל הקשיים והציודים החלוציים הצליחה פרופ' דירנפלד כבר בניסיון ההפריה הראשון וסמירה נכנסה להריון וילדה את בתה היחידה עמל לאחר הפריית המבחנה בשנת 1986.

אחרי 18 שנה התחתנה עמל תינוקת המבחנה שגדלה, ואז שוב התגלו הקשיים ביכולת להיכנס להריון.

"היה ברור לי שאני חוזרת שוב לבית החולים כרמל ולפרופ' דירנפלד" אומרת הסבתא סמירה
"פרופ' דירנפלד היא הסבתא של הבת שלי והיא צריכה לדאוג גם לה ".

פרופ' דירנפלד טיפלה בעמל באמצעות טיפולים הורמונליים ובשיטות נוספות וכשאלה לא הועילו ולאחר מספר נסיונות עברה עמל הפריית מבחנה ביחידת ה IVF בבית החולים כרמל.

כשנודע לנו שעמל נקלטה והיא בהריון היינו מאושרים עד הגג מספרת הסבתא סמירה.

גם בבית החולים כרמל נכנסו לכוננות בעקבות ההריון המיוחד, ועמל הושמה במעקב ופיקוח קפדניים כדי לשמור על התינוק החדש.

תגובות

מומלצים