מיזם ארצי יום זיכרון לנספי סודאן

יוצאי אתיופיה מספרים את סיפור העלייה והקהילה, יום הזיכרון הממלכתי לזכר כ-4000 יהודי אתיופיה שנספו בסודאן במסע למדינת ישראל. עם זאת, רבים בחברה הישראלית והדור הצעיר בקהילת יוצאי אתיופיה אינם מכירים את סיפור העלייה הציוני של הקהילה.

05.06.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מיזם ארצי יום זיכרון לנספי סודאן

 

"סיפור על הדרך" מיזם חברתי ארצי משותף לתנועת בני עקיבא ולחברה למתנ"סים הארצית מנסה להנגיש אותו לכולנו. בעשרות מסניפי התנועה ברחבי הארץ, ובסניפים הפועלים במרכזי הקליטה של יוצאי אתיופיה מתקיימים בימים אלו (ועד ליום הזיכרון) מפגשים לקהל הרחב ולחברי התנועה בהם יוצאי אתיופיה ששרדו את המסע לארץ ישראל יספרו על הקהילה היהודית באתיופיה, על המסע לארץ ועל החוויה הישראלית מנקודת מבטם האישית.

 

מדינת ישראל מציינת מדי שנה ביום ירושלים את יום הזיכרון הממלכתי לזכר יהודי אתיופיה שנספו בדרכם לארץ ישראל.

 

מיזם חברתי ארצי משותף לתנועת בני עקיבא ולחברה למתנ"סים הארצית תחת הכותרת "סיפור על הדרך הסיפור של כולנו", פרויקט שהחל בעקבות יוזמה של בוגר התנועה עו"ד דוד אבטה. מטרת המיזם לחבר את החברה הישראלית ואת הדור הצעיר של קהילת יוצאי אתיופיה לסיפור העליה הציוני שכמעט ולא מסופר.

 

התקימו עשרות מפגשים פתוחים בסניפי התנועה ברחבי הארץ, ובסניפים הפועלים במרכזי הקליטה, בהם ישראלים יוצאי אתיופיה מספרים על הקהילה היהודית באתיופיה, על המסע לארץ ועל החוויה הישראלית מנקודת מבטם האישית. תכנית "השחר" בתנועה מובילה את המיזם בימים אלו.

 

מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל: "סיפורה של יהדות אתיופיה הוא חלק מהותי מסיפורה של הציונות וההיסטוריה של העם היהודי. המיזם "סיפור על הדרך" שמקיימת התנועה מנסה לחבר את החברה הישראלית לסיפור ההירואי של המסע לארץ ישראל ולספר את סיפורה של העדה האתיופית ותרומתה למארג החברתי בארץ".

 

 

תגובות

מומלצים