סיוע לאויב במלחמה וחברות בארגון טרור

תושב הנגב עבר לרצועת עזה והצטרף לארגון החמאס, לאחר חקירת שירות הביטחון הכללי, פרקליטות המדינה הגישה לבית משפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום בגין סיוע לאויב במלחמה וחברות בארגון טרור. לאחר, שבשנת 2016 חצה לרצועת עזה, הצטרף לזרוע הצבאית של החמאס וערך איתם אימונים.

11.02.2024 מאת: פורטל הכרמל והצפון
סיוע לאויב במלחמה וחברות בארגון טרור

הותר לפרסום כי במהלך חודש דצמבר 2023 נעצר על ידי כוחות צה"ל, ג'ומעה אבו גנימה (26) מאלעאצם, בגין סיוע לאויב במלחמה וחברות בארגון טרור., אזרח ישראלי תושב הנגב, בעודו מנסה להיכנס מרצועת עזה לשטח ישראל. עם מעצרו הועבר לחקירת שירות הביטחון הכללי.  

 

מכתב האישום שהוגש היום כנגדו על ידי עו"ד ציון קינן מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) עולה כי בשנת 2016 חצה אבו גנימה את הגבול לרצועת עזה, שם פגש פעילי חמאס ואמר להם כי הוא מעוניין להתגייס לזרוע הצבאית של החמאס ולהיות שהיד. פעילי החמאס העבירו את אבו גנימה לחקירה, שם מסר פרטים בין היתר אודות מיקומי בסיסי צה"ל בדרום. לאחר כ-3 חודשים בהם שהה בבתיהם של פעילי חמאס הצטרף אבו גנימה לאימון צבאי בסיסי. בהמשך נשלח אבו גנימה לאימון מתקדם יחד עם מחבלי נוחבה, שם גם עבר אימון התקפה על עיר וכיבוש מוצב צבאי.

 

במהלך שהותו ברצועה ביצע אבו גנימה תצפיות על שטח ישראל ונפגש עם פעילי חמאס במטרה לסייע להם במלחמתם נגד ישראל. בנוסף, נענה אבו גנימה להצעות שונות לביצוע פעולות טרור, אשר כללו ביצוע פיגוע ירי בשטח ישראל נגד חיילים, חזרה לישראל וגיוס לצה"ל על מנת להעביר מידע לחמאס ולגייס פעילים נוספים. ואף הסכים להצעה לחבור לארגון פשיעה בישראל על מנת לקדם פעילות טרור.

 

בשנת 2021  נכלא אבו גנימה למשך שנתיים, על ידי החמאס, בשל אי עמידה במגבלות אשר הוטלו עליו, בשל הפצצות צה"ל בסמוך לבית הכלא בו שהה ב 7.12.2023.שוחררו כלל האסירים. לאחר 3 ימים בהם שהה בעזה, ניסה אבו גנימה לחזור לישראל ונעצר על ידי כוחות הביטחון.

 

לאבו גנימה מיוחסות עבירות של קשירת קשר לסיוע לאויב במלחמתו בישראל, סיוע לאויב במלחמה, מסירת ידיעה לאויב בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, חברות בארגון טרור, אימונים למטרות טרור, פעולה בנשק למטרות טרור ויציאה שלא כדין.

 

תגובות

מומלצים