קבלני שיפוצים יורשו להעסיק עובדים זרים

בשורה לענף השיפוצים בישראל ואחרי מספר דיונים שהוקדשו לנושא בוועדה לעובדים זרים בכנסת, התירה רשות האוכלוסין וההגירה לקבלני השיפוצים להעסיק עובדים זרים, זאת ועוד בעקבות מחסור חמור בידיים עובדות עקב היעדר העובדים הפלסטינאים שאינם מורשים להגיע לעבודתם בעת הזו.

21.11.2023 מאת: פורטל הכרמל והצפון
קבלני שיפוצים יורשו להעסיק עובדים זרים

לראשונה בענף השיפוצים: קבלני שיפוצים יורשו להעסיק עובדים זרים ויקבלו הקצאה של 4,000 עובדים.

 

 

הפעימה הראשונה של העובדים הזרים תהיה למעלה מ-4,000 עובדים אשר יוקצו ישירות לענף השיפוצים ולקבלנים הקטנים, כמו כן, בהתאחדות קבלני השיפוצים הוחלט בהתאמה על פתיחתו של בנק עובדים ישראליים לצורך השמה ועזרה לחברי הההתאחדות במחשבה לתת את המענה המיידי ככל שניתן בעזה לקבלני השיפוצים לעבור את התקופה המאתגרת הנוכחית.

 

 

יו"ר הועדה המיוחדת לעובדים זרים, ח"כ אליהו רביבו: "קבלני השיפוצים העסיקו פלסטינאים טרם המלחמה, וכיום בעקבות המצב הביטחוני ובעקבות חששות האזרחים בטווח הארוך, החלטתי שיש להחליף את העובדים הפלסטינאים בעובדים זרים ולאפשר צינור חמצן לקבלני השיפוצים המהווים נדבך חשוב בשוק הבנייה בישראל. מה שהיה הוא לא מה שיהיה". 

 

 

ערן סיב, יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים: "אני מודה לח"כ רביבו שהבין את מצוקת הענף ופעל ביתר שאת לקידום נושא העובדים הזרים לענף לראשונה".

 

 

עוד הוסיף ערן סיב, כי:"ענף השיפוצים חייב את עזרת מדינת ישראל בתקופה מאתגר זו בכדי לעבור אותה ולהשאיר את הענף החשוב שלנו עם הראש מעל המים. ללא עזרתה של המדינה עכשיו ובהמשך הדרך, לא נוכל לתת את המענה הראוי לשיפוץ את האזורים הנפגעים בעוטף, בדרום וגם במרכז ביום שלאחר המלחמה".

 

פורטל הכרמל

ערן סיב יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים

תגובות

מומלצים

\