15 חבלנים חדשים בשורות משטרת ישראל

השבוע נערך טקס חגיגי באנדרטת נופלי מערך החבלה, בעיר בית שמש והוענקו כנפי החבלן לחמישה עשר בוגרים אשר הצטרפו למערך החבלה היוקרתי של משטרת ישראל. הטקס התקיים במעמד ראש מערך החבלה, נצ״ם אסף צור, מפקדי המערך ובני משפחות הבוגרים.

29.07.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
15 חבלנים חדשים בשורות משטרת ישראל

 

15 חבלנים חדשים בשורות המערך היוקרתי של משטרת ישראל - סיימו השבוע את הכשרת החבלה וזכו לענוד את כנפי החבלן הכסופות.

 

בוגרי הקורס, בדרכם אל היעד הנכסף, עברו הליכי מיון קפדניים והכשרה בת שבעה חודשים אשר התקיימה במכללה הלאומית לשוטרים בבית שמש. הבוגרים עברו מבחנים עיונים ומעשיים והתנסות ביחידות השטח הפרוסות.

 

זאת על מנת להעמיק את יכולות הידע והלמידה לקראת משימתם החשובה, כאשר בסיומה מוענקות להם כנפי החבלן הכסופות. החבלנים החדשים צפויים להתמודד עם אתגרים ומשימות מורכבות בשלל מתארים ואיומים.

 

ראש מערך החבלה, נצ״ם אסף צור בדבריו:"יכולתכם להחליט בכל פעם מחדש כיצד לפעול, מבוססת על חשיבה, החשיבה בכל פעם מחדש מבטיחה כי לא תפעלו באופן אוטומט, והפעולה הנבחנת בכל פעם מחדש מעלה את הסיכוי שתפעלו באופן מקצועי ובטוח יותר".

 

"שמרו לאורך שירותכם על יכולות אלו, אל תוותרו, אל תתעייפו. תהיו מרוכזים בכל יום מחדש ובכל משמרת, כאילו היתה זו המשמרת הראשונה. הישארו דרוכים תמיד זה מעייף, שוחק ולעיתים מתיש, אבל ישמור על חייכם טוב יותר מכל דבר אחר".

 

"מערך החבלה של משטרת ישראל הינו מהמתקדמים בעולם בתחומו. זה, אמון על טיפול במטעני חבלה, טיפול באירועים בהם ישנם אמצעי לחימה וחקירת זירות פיצוץ. המערך הוקם בשנת 1975 בעקבות רצף פיגועים קשים, ששיאם היה הפיגוע במעלות. המערך נמנה עם יחידות העילית של משטרת ישראל ונוטל חלק משמעותי בלחימה בטרור ובפשיעה החמורה. 
חבלני משטרת ישראל מטפלים בכל שנה במאות מטעני חבלה ואלפי אירועים לאיתור אמצעי לחימה. כל אלה, כוללים שימוש באמצעים טכנולוגיים מורכבים וחדשניים, שרבים מהם פותחו במסגרת המערך עצמו. בעבודתם היומיומית, החבלנים ניצבים בפני אתגרים רבים ומורכבים אשר מצריכים מקצועיות ואומץ לב רב".

 

 

לתמונות בקישור


צילום: דוברות משטרת ישראל .

 

תגובות

מומלצים

\