אבו סנאן פסטיבל הזית בחצר של קיס

משפחת קיס סלימאן ודינה הבעלים של בית הבד, ששותפים בפסטיבל הזית שחוגג 25 שנה, 3 ימים של ימי עיון, הדרכות ופעילות לילדים בבית הבד שעובד מסביב לשעון ובאוויר ריח של זית, כל זה לא הספיק, והוסיפו מתנפחים, להקת דבקה, קפה תה וקינמון בחינם, כל מי שהגיע נהנה.

03.11.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
אבו סנאן פסטיבל הזית בחצר של קיס

 

רבים חושבים שניתן לזהות את איכותו של השמן לפי צבעו, אך האיכות מגיעה דווקא מטריות הזיתים, מאיכות הכבישה שלהם וכל זאת מעצי זית משובחים של הגליל. בגליל קיימים כיום מעל ל 250 אלף דונם של עצי זית, מיליוני עצים, שחלקם מהעתיקים בישראל, בני אלפי שנים, שעדיין משמשים כמקור לשמן הזית האיכותי הגלילי.

כמדי שנה עם תחילת עונת מסיק הזיתים הגלילי, מתקיים פסטיבל ימי ענף הזית ברחבי הגליל, הגולן והעמקים במשך כשלושה שבועות. הפסטיבל משלב בין תרבויות, מגזרים, דתות, מורשת ואוכלוסיות רבות ברחבי הגליל ושם לו למטרה לפתח ולקדם את תעשיית החקלאות, התיירות והתרבות ברחבי הגליל.

פסטיבל "ימי ענף הזית" הינו שיתוף פעולה ותיק ופורה בין הרשות לפיתוח הגליל, ענף הזית במועצת הצמחים, משרד התיירות, המשרד לשוויון חברתי והמשרד לשיתוף פעולה אזורי.

הפסטיבל התקיים בעשרות מוקדים ויישובים ברחבי הגליל: "החוויה הבדואית": ביר אלמכסור, עראמשה, בוסמת טבעון, זרזיר, כעביה, שיבלי אום אלג`נם, ואדי סלמה, בועינה נגידאת ואלבטוף. "כפר ביקרתם" החוויה הדרוזית והצ`רקסית : מג`אר, כיסרא סמיע, אבו סנאן,ראמה,ג`ת יאנוח, חורפיש, ג`וליס,סאג`ור "מרחבא - חווית התיירות הערבית בגליל", בכפרים: סכנין, דיר חנא ביישובים היהודים: פרוד, כלנית, בית לחם הגלילית, כפר קיש, גשור, גורן, יודפת, בית הלל ועוד.

חגיגה לילדים לבתי ספר ולמשפחות, מה שהלהיט את כל האווירה להקת הדבקה שמובילים אנעאם ועבדאללה אבו רוכן בשם "ערוס אלכרמל" שהרקדנים מכפרי הדרוזים בכרמל.

לא יכולנו להתעלם מהשמחה הפנימית שמשדרת דינה קיס ובעלה סלימאן שמכבד ומפנק את האורחים. למשפחה התומכת לואי שייך וההורים.

שוחחנו עם רבים כולל שני המדריכים במקום ביסאן נסראת ועאמר חסן.

עוד בנושא בקישור "פסטיבל הזית בבית הבד של סלימאן קייס"

 

פסטיבל הזית 25 אבו סנאן

תגובות

מומלצים