פרופסור מוסטפה כבהא נבחר לנשיא האקדמיה ללשון ערבית

פרופ' כבהא הוא כאמור היסטוריון והוא עוסק במחקרים בלשון ותקשורת בשפה הערבית והמשמעויות וההקשרים הלשוניים והחברתיים  של שמות המקומות.

13.09.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
פרופסור מוסטפה כבהא נבחר לנשיא האקדמיה ללשון ערבית

 

פרופ' מוסטפה כבהא, היסטוריון וחבר סגל בכיר במחלקה להיסטוריה, פילוסופיה ומדעי היהדות וראש תחום לימודי המזה"ת באוניברסיטה הפתוחה נבחר לנשיא האקדמיה ללשון ערבית.

 

האספה הכללית של האקדמיה ללשון ערבית וחברי ההנהלה התאספו בנצרת לרגל קיום בחירות לתפקיד נשיא האקדמיה ללשון ערבית  זאת לאחר לכתו בטרם עת של נשיא האקדמיה הקודם פרופ' מחמוד ע'נאיים. בבחירות נבחר פרופ' כבהא, שהינו חבר באקדמיה מאז היווסדה וכיהן כראש ועדת השמות באקדמיה.

 

פרופ' כבהא לאחרונה יצא לאור ספרו "לכל עין יש מראה ולכל מקום יש שם " (בהוצאת האקדמיה ללשון הערבית,  והוא חלק מסדרת ספרים העוסקת בשמות ומקומות הערביים בארץ. הספר יצא לאור בשפה הערבית ובעתיד יתורגם לעברית ואנגלית.)

 

במחקריו האחרונים פרופ' כבהא חקר את תרומת היהודים המזרחים לשיח בשפה הערבית בארץ. ובעשור האחרון הוא עוסק במחקר גנאלוגי של מיפוי המשפחות הערביות בארץ.

 

האקדמיה ללשון ערבית נוסדה על פי חוק ממלכתי בכנסת ביוזמתו של שר התרבות לשעבר ע'לאב מג'אדללה בשנת 2007, פרופ' מחמוד ע'נאיים היה הנשיא המייסד מאז היווסדה של האקדמיה ועד מותו באוגוסט האחרון.

 

 

תגובות

מומלצים

\