לארנבת יש קשבשבת

מה זו בכלל קשבשבת? זו בדיחה? על הפרעות קשב וריכוז בספר לילדים חדש ומיוחד בו הקוראים נחשפים לעולמם של ילדים בעלי הפרעות קשב

08.02.2012 מאת: פורטל הכרמל והצפון
לארנבת יש קשבשבת

"לארנבת יש קשבשבת" בהוצאת "אופיר ביכורים" מספר על ארנבת המתמודדת עם קשיי קשב וריכוז. במילים נוגעות ללב מסבירה הארנבת לחבריה לגן על התמודדותה היומיומית עם הקושי, ומצליחה לקבל את הבנתם ואת אהדתם.

באמצעות האנשה, מצליחה המחברת, רונית פנחסי, ליצור אמפתיה והזדהות עם בעיית קשב וריכוז אצל ילדים. גיבורת הסיפור היא הארנבת, אשר מתקשה בהקשבה לחבריה, ובעקבות כך, היא איננה מצליחה לקשור קשרי חברות. לאחר הצגת הבעיה והשלכותיה, מגיע הרגע בו הארנבת מסבירה לחבריה על בעיית הקשב שלה. חבריה מפגינים חום, אהבה והבנה ואף מבקשים סליחה ומחילה מהארנבת.

המחברת מיטיבה לתאר את תסמיני ההפרעה : הארנבת ששונה מעט מחבריה, מתמודדת עם מצב שבו סיטואציות שונות מתחלפות במהירות אצלה בראש. היא עוברת ממחשבה או מפעילות אחת לאחרת בקצב מסחרר, בגלל חוסר היכולת  להתרכז בצורה מלאה בפעילוות אחת , ולהתעלם ממה ששולי.

לפעמים כל כך שקועה במחשבותיה עד כי לא תבחין שמישהו מדבר אליה. היא מתקשה להיצמד לביצוע משימה אחת לאורך זמן ובמקרים רבים משתעממת דקות מעטות אחרי שהחלו בביצוע המשימה.

המחברת, רונית פנחסי היא אם לשתי בנות, שאחת מהן מתמודדת עם קשיי קשב וריכוז.

הספר, המבוסס על דברי בתה ועל הרגשותיה כתלמידה וכחברה, נכתב מתוך רצון להביא לידיעת ילדים והורים רבים ככל האפשר מה עובר ילד עם קושי כזה, בתקווה שידעו לקבל ולאהוב "ארנבות" מיוחדות כאלו.

תגובות

מומלצים

\