האגו מהו האגו ומהיכן הוא נובע?

האגו נולד מתוך התנתקות הנפש מהרוח, כמובן נדרש להסביר מה זה הנפש ומה היא הרוח. למעשה הנפש היא האנרגיה הפנימית, ואילו הרוח היא האנרגיה היקומית, כאשר האנרגיה היקומית מאבדת קשר עם הפנימי, אז הפנימי מתחיל לעבוד מתוך אנרגיה חומרית בלבד.

03.08.2019 מאת: מאלכ הזימה
האגו מהו האגו ומהיכן הוא נובע?

 

האנרגיה החומרית בנויה מהחומר לבדו, משמעות הדבר שהיא חסרה רגישות ומנותקת מהאהבה.

האהבה הרדומה תגרום לכך שהאנרגיה הפנימית תפעל מתוך תחושת חוסר והיא תמיד תדרוש להתמלא בחומר. היא רוצה תמיד תחושת ספוק ובהיעדר האהבה, היא לא נטענת באנרגיות רוחניות וכאשר מגיעים לתחושת שיא של חוסר נולד האגו.

מה הסימנים המעידים שאנחנו חיים מתוך החוסר? 

התנהגותו של האדם העומד מולנו, תעיד על כך אם יש לו אגו גבוה או שהוא שולט באגו שלו. אדם עשיר, בעל ממון ונכסים, אם התנהגותו מראה לנו שהוא אינו מסתפק במה שיש לו ושואף כל הזמן להגדיל את רכושו והרווחים שלו, רק כדי שיהיה לו יותר כסף מבלי רצון או כוונה לעזור ולתרום לאחרים, זה סימן מעיד שהוא חי בחוסר.

אדם אחר שנמצא בתפקיד מסוים, כמו מנהל כללי של חברה, או שר, או ראש עיר ואנו רואים שהוא מרכז את כל הסמכויות אצלו, או רוצה הוא להגביר את השליטה שלו ולצמצם חופש הפעולה של האנשים שעובדים בארגונו, לא מאפשר להם להביע דעה ולהתבטא בנושאים שונים, מהסיבה שהוא רוצה לעלות במעמד שלו, זה סימן מעיד שהאיש סובל מחוסר ויש לו אגו גבוה.

התנהלות זו, למעשה מחלישה את המעמד החברתי שלו והוא ישלוט רק בזכות הסמכויות שיש לו ובפועל התנהלות זו תגרום להיחלשות הארגון שהוא עומד בראשו. האגו שלו יגרום להפרדה וליצירת מרחק ופער בינו לבין יתר אנשי הארגון, הוא משדר להם מסר שהם קטנים והוא הגדול, הוא מעל כולם וידו על העליונה. סיטואציה זו עשויה לגרום לו להתבודדות.

במדינת יפן, מלמדים את המנהלים של הארגונים לעבוד בחלל פתוח, ללא מחיצות והפרדה מעובדי הארגון. המנהל יושב מאחורי שולחנו במרכז האולם, ויתר בעלי התפקידים בתחום שלו יושבים בעמדות שלהם וללא מחיצות הפרדה מהנהל. הדיונים מתנהלים כאשר כולם יושבים במעגל וללא הימצאות שולחן דיונים. גם בחדר האוכל, המנהל סועד את הארוחה שלו יחד עם כל הפקידים וללא התחשבות בתפקיד ודרגת העובד.

בנוסף, מרבית המלחמות מתרחשות כתוצאה מבעיות אגו של מנהיגים, חוסר הרצון לוותר או לסלוח וגם פחד של חלק מהמנהיגים, עשוי להוביל להסלמה ביחסים בין מדינות.

האגו אמצעי חיוני, במידה ועושים בו שימוש נכון, להצלחה בחיים. מאידך אם משתמשים בו באופן שלילי הוא עשוי לגרום לנו לנזקים רבים. עלינו ללמוד, על ידי עבודה נכונה, להפוך את האגו למשרת שלנו. נוכל בעזרתו להגשים חלומות, אותם חלומות שמקורן מהאהבה, אהבה גדולה ואמתית כלפי האחרים.

אם יש לנו שאיפות לבנות עולם חדש, עם מציאות חדשה, עולם שופע באהבה ואנו חשים שזו משימה בלתי אפשרית, במצב הזה אם האגו מעוצב נכון בתוכנו, הוא ייתן לנו דחף וכוח עוצמתיים כדי לממש מטרה נעלה זו.

בעזרת הדחף והכוח הפנימיים של האגו יתאפשר לנו להגיע ולממש את הייעוד שלנו בחיים הפיזיים. השימוש באגו באמצעות ההתחברות לאנרגיה הפנימים והאנרגיה היקומית, תאפשר לנו בניית עולם חדש נפלא, מלא אהבה, אמת וחוכמה ומאוחד עם כל העולמות ביקום באותן תכונות.

 

תגובות

מומלצים