הדרוזים נחשפים לעתודה

מדי שנה, מתקבלים עשרות מלש"בים בני העדה הדרוזית למסלול העתודה, לקחו חלק במפגש בוגרי מסלול העתודה, בו הם סיפרו על החוויה האישית שלהם וענו על שאלות, בסוף נפתחים דוכנים של כלל הזרועות והאגפים בצה"ל.

16.02.2019 מאת: פורטל הכרמל
הדרוזים נחשפים לעתודה

 

כנס חשיפה למסלול העתודה האקדמית שהתקיים באשכול הפיס בכפר מג'אר, בכנס לקחו חלק מלש"בים בני העדה הדרוזית והוריהם.

בנוסף ליום מרכזי זה, יתקיים כנס נוסף במע'אר ולאחר מכן יתקיים כנס נוסף באוניברסיטת חיפה.

הכנס מתקיים אחת לשנה בהובלת המרחב הדרוזי והצ'רקסי במנהל אוכלוסיות, בשיתוף פעולה עם מנט"א ועמותת עתידים, והינו הכנס הראשי החושף את מסלולי העתודה האקדמית בצה"ל, עבור מלש"בים בני העדה הדרוזית בכיתות יא' - יב' בעלי נתונים המתאימים למסלולי העתודה.

היום כלל בתוכו הרצאות הכוונה, על המשמעות של להיות עתודאי ופיתוח אישי, והרצאות הסוקרות את מסלולי העתודה השונים בצה"ל.

בנוסף, התקיים פאנל של בוגרי מסלול העתודה, בו הם סיפרו על החוויה האישית שלהם וענו על שאלות, עם סיום המפגש נפתחו דוכנים מכלל הזרועות והאגפים על מנת שהמשתתפים יוכלו לחוות וללמוד מקרוב את המקצועות האקדמיים שבאים לידי ביטוי ביחידות השונות בצה"ל.

מסלול העתודה הינו מסלול יוקרתי בו לומדים העתודאיים במוסדות אקדמיים ורוכשים ידע מקצועי אשר משמש בתפקידים מובילים ופורצי דרך בצה"ל ובמערכת הביטחון.

על החשיבות של המסלול, מספר ראש המנהל לכוח אדם טכנולוגי אקדמי, סא"ל איתי לבנון: "האפשרות ללמוד במסלול העתודה ולרכוש מקצוע לעתיד בגיל צעיר, מהווה קרש קפיצה יוצא דופן לכל צעיר וצעירה".

סא"ל איתי לבנון:"במסלול מיוחד זה יכולת הבחירה היא של המלש"ב! הוא או היא מחליטים מה ללמוד ובמה יעסקו בשירותם הצבאי ויעצבו את עתידם להמשך הדרך, יתרון מובהק שפותח את עולם ההשכלה והאקדמיה בפני רבים".

"העתודה האקדמית כמו יחידות נוספות בצה"ל, משלבת את כלל האוכלוסיות היחודיות. אוכלוסיות רבות משרתות כיום במסלול העתודה כמהנדסים, רופאים או כלכלנים ותורמים רבות לצה"ל ולמערכת הביטחון במחקר, פיתוח ובניין הכוח."

סא"ל איתי: "מדי שנה, מתקבלים עשרות מלש"בים בני העדה הדרוזית למסלול העתודה, המתגייסים בני העדה הדרוזית מלווים לאורך כל התהליך על ידי המרחב הדרוזי וצרקסי במנהל אוכלוסיות, הגוף האמון על שירות אוכלוסיות המיעוטים בצה"ל".

ראש מנהל אוכלוסיות, אל"ם שאדי אבו פארס: "השירות בצה״ל בכלל מהווה פלטפורמה אדירה להשתלבות מיטבית לכל חייל וחיילת בחיי האזרחות. מסלולי העתודה האקדמית בצה״ל בפרט, נותנים ביטוי לאפשרויות העצמה ברמה האישית והמערכתית, במהלך השירות הצבאי ולאחריו".

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

1. דרוזים ישראלים לפני 3 חודשים
צה

מומלצים