השם הנפוץ ביותר בקרב הדרוזים חלבי

חלבי היה שם משפחתם של %4 מהדרוזים, גאנם - של %2, אבראהים - של %1.8, כל אחד מהשמות עאמר, עזאם ואבו סאלח – של כ-%1.4 וחסון - של %1.3. אחד מכל 50 אנשים נקרא כהן ו-1 מ-85 לוי.

06.02.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
השם הנפוץ ביותר בקרב הדרוזים חלבי

תמונה להמחשה

מזרחי היה השלישי הנפוץ ביותר בערים היהודיות אך בניגוד לשמות הראשון והשני שהיו ברוב הערים היהודיות אותם שמות (כהן ולוי), השמות שמוקמו במקום השלישי היו מגוונים וניתן לראות שונות בין הישובים.

הומוגניות שמות המשפחה בערים הערביות גדולה יותר מאשר בערים היהודיות.

יהודים שם משפחתם של %2.7 מהיהודים היה כהן, ולוי של - %1.5. מוסלמים, נוצרים ודרוזים בקרב המוסלמים השמות הנפוצים היו הרבה פחות דומיננטיים. אגבאריה היה שם משפחתם של %1.2 מהמוסלמים 18 אלף. כל אחד מהשמות מחאמיד וג'בארין היה שמם של אחוז אחד מהמוסלמים, וכל אחד מהשמות ח'טיב ו-זועבי - של %0.8 מהמוסלמים.

בקרב הנוצרים השם ח'ורי כולל חורי היה הנפוץ ביותר, ושכיחותו בקרב הנוצרים הייתה גבוהה יחסית %4. כל אחד מהשמות חדאד, שחאדה היה שם המשפחה של כאחוז מהנוצרים.

הומוגניות של שמות משפחה ביישובים הערביים היה מגוון מצומצם יחסית של שמות משפחה: באום אל-פחם %87 מהאוכלוסייה נשאו אחד מ-4 שמות משפחה )מחאמיד, אגבאריה, ג'בארין ומחאג'נה, בטמרה - %39, בסח'נין ובטייבה -%35 בכל אחת מהן.

מתוך הישובים היהודיים במעלה אדומים הייתה הומוגניות יחסית של שמות - 4 השמות הראשונים הנפוצים ביותר כהן, לוי, מזרחי וביטון היו %10 מכלל השמות ביישוב. בטבריה הם היו %9 מכלל השמות, ובנתיבות ובצפת - %7בכל אחת מהן לעומת זאת, העיר ההטרוגנית ביותר מבחינת שמות משפחה הייתה נצרת עילית שבה ארבעת שמות המשפחה הנפוצים היו של %2 בלבד מהאוכלוסייה, בחיפה ובכרמיאל של %3 בכל אחת מהן ובתל אביב- יפו ובירושלים %4.3 בכל אחת מהן

ערים ערביות ביישובים הערביים הייתה שונות רבה בשמות הנפוצים. זועבי היה השם הנפוץ ביותר בנצרת, אלקרינאוי - ברהט, מחאמיד - באום אל-פחם, מסארוה - בטייבה, סואעד - בשפרעם, חג'אזי - בטמרה, גנאים - בסח'נין, אבו מוך - בבאקה אל-גרביה ומנסור - בטירה.

 

קישור .........

 

 

תגובות

מומלצים