התעללות בחיות ממשיכה בכפרי הכרמל

סוף שבוע קשה לקבוצת פעילים בכרמל אוהבים חיות שמטפלים בחיות בהתנדבות, אלמונים התעללו עד מוות בחתול שנמצא תלוי בבפח אשפה, ובמקרה נוסף אלמונים הדביקו בדבק מהיר רגליהם של קבוצת חתולים, מה שגרם לחלקם למות, כי לא שרדו את המצב.

13.10.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
התעללות בחיות ממשיכה בכפרי הכרמל

 

לצפות בתמונות ובסרטונים שמגיעים ולא להאמין איך בן אדם מסוגל לעשות דבר כזה לחיות חסרי יכולת להתגונן.

 

בכל שבוע יש מקרה אחר של התעללות בחיות בכל מני דרכים, אותם אנשים מתעללים עד שהחיות מתות, השיטה היא כל כך קשה ולא אנושית שלא משאירה אף אחד אדיש.

 

חובתה של חברה לפעול ולדווח על מקרים שכאלה ולא להתעלם, כי מי שעושה דבר כזה הוא מסוגל לעשות אותו הדבר לבני אדם, ומקומם של אנשים אלה במוסד סגור ולא להיות חופשיים בציבור.

 

הרשויות המקומיות אמורות לשים לב לתופעה ולפעול נגד המתעללים ורוצחי החיות, אם הרשויות יושיטו יד התופעה הזו תיעלם לחלוטין.

 

בחודש שעבר פרסמנו על מקרה בו אלמונים התעללו עד מוות בגור כלב בעוספיה, לא ברור איך בני אדם יכולים לעולל דבר כזה של התעללות בחיות רחוב, אלמונים עקרו עיניים ושברו רגליים לגור כלב בעוספיה, קבוצת פעילים בכרמל אוהבים חיות ניסו להציל את הגור ללא הצלחה, לרשויות בשני הכפרים אין שום תכנית עתידית והווטרינר עובד בחצי משרה.

 

מודעות לחיות עם חיות, לטפל בהם ולדאוג להם שצריך, תרבות ההרג זה דבר בלתי מתקבל על הדעת והדבר הזה בדרך כלל נעשה ע"י קבוצות צעירים ונערים. אירועים מהסוג הזה נרשמו בעבר והמחוקק גזר עונש חמור על מי שנתפס מתעלל בחיות בכל דרך שהיא.

 

קבוצת פעילים בכרמל אוהבים חיות שבה פעילים נבילה עזאם, מהא רוחאנא, אומימה עלו, חוסאם רוחאנא, זינה רוחאנא, לוזאן נסר אלדין, רן דהוד, אדם סרא אלדין, אימאן אבו סעדה, תמר חלבי, רוז ערידי, נרימאן הלון, ראני קיואן, דאוד סעאידה, בשאר חלבי, וסן נסר אלדין, בנוסף לעוד מספר צעירות וצעירים שלוקחים חלק בהאכלה, באזור מוחרקה והחורשות השונות בכרמל.

 

מהא רוחאנא שמובילה את קבוצת פעילים בכרמל אוהבים חיות מספרת לפורטל הכרמל והצפון: "קבלנו דיווח מאישה מבוגרת בעוספיה שהגיע אליה כלב במצב קשה, באותו זמן טיפלנו בכלב שהיה מורעב, מיד ניגשנו אליה לביתה בעוספיה ולא תיארנו לעצמנו שאנחנו הולכות לראות מראה כזה של אלימות נגד גור כלב, ששברו לו את הרגליים ועקרו לו את העיניים, זה פשע מדרגה ראשונה, מיד הפנינו את גור הכלב לטיפול דרך עמותת החיות בבית חולים בחורב בחיפה, לטיפול רפואי ואז פנינו לעמותות לסייע לנו בהצלת הגור ולצערי הכלב לא שרד ומת".

 

חשוב לציין שיש במועצות דליה ועוספיה את הוטרינר סאלח כבהא, שעובד חצי משרה בעוספיה ודליה, סאלח לא מספיק לתת מענה לכל הדברים שיש לטפל בהם בכרמל, גם כאלה הקשורים לפגיעה בחיות, בקושי הוא מספיק לבצע חיסוני כלבת ודברים פשוטים, הוטרינר סאלח כבהא לא מסוגל לבדוק ולתת מענה לעדרים ולולי תרנגולות, אטליזים ועוד, כי אין לו זמן לזה, במיוחד שהוא עובד לבד ויש כל כך הרבה דברים לטפל.

 

בעבר חברי קבוצת פעילים בכרמל אוהבים חיות פנו בבקשות למועצות המקומיות בשני הכפרים, אבל נתקלו בתשובות אין ולא ניתן, ולא הייתה כל כוונה של הרשויות לעזור בזה. בעבר בזמן העירייה הייתה הצעה להיות שותפים עם תחנת ההסגר של חיפה ואז הייתה התנגדות של הרשות וכך הכל נפל והיום לא מתאפשרת הזדמנות כזו.

 

בכפרי הכרמל אין תחנת הסגר, בעבר השתמשו בתחנה של אזרח פרט, שחברי הקבוצה התנגדו לה, בגלל תנאי האחזקה שהיו בתחנה, ומאז הפסיקו להפנות אליו חיות להסגר.

 

היום כדי לחלץ חתולה עם הגורים שלה, או כלב נטוש במצב קשה, צריך לסדר מקום, אוכל, מים וביטחון לחיות ובעיקר מעקב צמוד, כל זה בא על חשבון הבית והחשבון האישי של המתנדבים.

 

לרשויות המקומיות יש תקציב שמויעד לטיפול בעיקור וסירוס כלבים וחתולים, הרשויות לא מבקשות את התקציב הזה ולא פועלות להביא פתרונות למצב הקיים בפועל בכפרים. היום כל מי שמסתובב באזורים המזרחיים לדאלית אל כרמל ובחורשות בעוספיה מבין עד כמה המצב גרוע ולא טוב ולרשויות אין כל עניין בלטפל בזה.

 

עד היום, קבוצת פעילים בכרמל אוהבים חיות, טיפלו בשנה שעברה, והוציאו מעל 1100 כלבים, בחמש השנים האחרונות פעלו לטפל ב6000 כלבים ועוד אלפי חתולי רחוב שהמתנדבים בארגון מטפלים ומעניקים להם אוכל.

 

בינתיים הקבוצה מתעזרת בעמותת החיות וכל מי שיכול לסייע בהצלת חיות ומתחילים להעביר להם לפי ההסכם במחיר מוזל שהכל על חשבון הצעירים והצעירות המתנדבים של הקבוצה.

 

בנוסף נצפה תיעוד לגורי כלבים שתושבים הניחו בשקית וזרקו אותם בחורשות. בכל יום נמצאים חיות במצב קשה שעברו התעללות .

 

בדרך כלל חברי קבוצת פעילים בכרמל אוהבים חיות, מפרסמים פוסטים ובקשות לתרומות ואם חסר הם משלמים מהכיס שלהם. ניתן לתרום לארגון בכרמל אוהבים חיות באמצעות bit בטל מספר 0547880255.

 

 

כלבים בעוספיה 2021

פורטל הכרמל

תגובות

12. לילך לפני 6 ימים
חייבים לעזור להםםם אין להם קול!!!
11. ל7 יש הבדל חיפה אין לה נפש לפני 9 ימים
חיות מחמד הם יצר אדם לא אלוהים
10. אירוניה לפני 9 ימים
אוכלים חיות ומדברים על התעללות
9. דן לפני 9 ימים
אנשים בלי רגש
8. תושב לפני 9 ימים
זוועה
7. כרמליסטית לפני 9 ימים
אנשים חולי נפש
6. אחד לפני 9 ימים
פיגור שכלי בגלל המנהיגים שלה
5. מהגליל לפני 9 ימים
כמה אנשים מגעלים בכרמל
4. בת לפני 9 ימים
למספר אדם בלי לב
3. אישה לפני 9 ימים
אני לא בהלם כי אנחנו אנשים רעים
2. סמי לפני 9 ימים
וזה?
1. עוזב לחו"ל לפני 9 ימים
עדה של מפגרים

מומלצים