תביעת רשלנות רפואית בניתוח בקע

עם ההתקדמות הטכנולוגית והנהלים הרפואיים, מתרחשת עלייה בסיכונים ובסיכויים לסיבוכים. אין ספק כי הרפואה המודרנית התקדמה באופן משמעותי בשנים האחרונות, והליכים מתקדמים מרפאים ומטפלים באלפי מטופלים.

27.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
תביעת רשלנות רפואית בניתוח בקע

 

יחד עם זאת, ללא קשר לשיפור התחום הרפואי, קיימים עדיין סיבוכים עם הליכים או מכשירים שונים שפוגעים במטופלים. בניתוח בקע, מנתחים משתמשים במקרים רבים בפרישת רשת כדי לתקן את הבקע, והתנהלות רשלנית במהלך הניתוח, או שימוש ברשת פגומה, או כל תרחיש שגוי אחר, הם תרחישים שיש בהם עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית בניתוח בקע.

מה זה בקע?

בקע מתעורר כשאיבר, מעי, או רקמת שומן יוצרים חור או נקודה חלשה בשריר או ברקמת חיבור. במקרים רבים, בקע מופיע בדופן הבטן או שהוא מתבטא באופן פיזי כתפיחה חיצונית. במקרים אחרים, אדם עם בקע אינו חווה תסמינים, והשיטה היחידה לתקן בפועל את הבקע היא לבצע ניתוח.

רשת בקע משמשת ברוב המקרים בניתוחי בקע. זהו מכשיר רפואי שמשמש לתמיכה נוספת ברקמות מוחלשות או פגומות. רוב הרשתות מיוצרות מחומר סינטטי, או אפילו מרקמות של בעלי חיים. מנתחים משתמשים ברשת מכיוון שיש לה את הסיכוי הגבוה ביותר למנוע את חזרת הבקע.

לכן, במקרים מסוימים, הסיכון לשימוש ברשת בקע עולה על היתרון של גישה שונה לניתוח. סיבוכים ברשת בקע מתרחשים בשל מיקום שגוי של הרשת, חיבור רופף או אפילו רק בשל בריאותו הכללית של המטופל.

חובת היידוע

לפני ניתוח בקע, המנתח חייב הסביר למטופל את האפשרויות הניצבות בפניו, ולהסביר לו את הסיכויים והסיכונים הכרוכים בכל שיטה. המטופל יתבקש לחתום על טופס הסכמה מדעת לפני הניתוח, והעדר חתימתו על טופס ההסכמה יכולה להוביל להגשת תביעת רשלנות רפואית בניתוח בקע, גם אם הנזק לא הוכח.

התביעה תוגש במקרה של התרחשות נזק קשה, כגון כאבים כרוניים באזור הניתוח, או נזקים עצביים תחושתיים, שנובעים מאבחון לקוי של המצב הרפואי של המטופל לפני הניתוח, או טיפול שאינו מיומן או מקצועי, או העדר פיקוח רפואי אחרי הניתוח.

סיכוני ניתוח בקע

קיימים סיבוכים שכיחים כתוצאה משימוש ברשת בקע במהלך הניתוח. הסיבוכים עלולים לגרום לפציעות קשות, ובמקרים החמורים ביותר אפילו למוות. סיבוכים אלה כוללים:

  • כאב במקום בו מוקמה הרשת.
  • כאבי מפרקים.
  • היווצרות פיסטולות.
  • ניקוב המעי.
  • נדידת או קפיצת הרשת.
  • התפתחות זיהומים.
  • הופעה חוזרת של בקע.
  • הצטמקות הרשת.
  • זיהום ברקמה.

איך תובעים את הנזקים?

סיבוכים מניתוח שבמהלכו המנתח השתמש ברשת לתיקון הבקע, עלולים להוביל לתביעת רשלנות רפואית בניתוח בקע. קיימים נזקים כלכליים, כלליים ומיוחדים. נזקים כלכליים כוללים את ההוצאות שנגרמו לכם בעקבות הניתוח הרשלני.

נזקים אלו כוללים הוצאות על טיפולים רפואיים נוספים, ונזקים כלכליים עתידיים, כמו למשל אובדן כושר השתכרות וכל הוצאה כספית אחרת שנובעת מהניתוח הלקוי. בנוסף לנזקים כלכליים יתכן שתהיו זכאים לנזקים כלליים ומיוחדים, שהם סכומים שקשה יותר לכמת, כמו סכומים כספיים שמבוססים על כאב וסבל.

תנו לעורכי דין מומחים לסייע לכם במקרה של רשלנות רפואית בניתוח בקע

אם חוויתם סיבוכים בגלל ניתוח בקע, עורכי דין מיומנים ברשלנות רפואית יעזרו לכם. הם יפעלו ללא לאות על מנת להשיג לכם את הפיצויים שאתם זכאים להם. שילוב של שנות ניסיון עם מסירות מובילים להשגת התוצאות הרצויות, אז אם נפגעתם, אתם צריכים להתמקד בהחלמה.

תנו לעורכי הדין המומחים להתמודד עם האתגר ולתבוע את הגורמים האחראים על רשלנות רפואית בניתוח בקע, כך שתוכל להתמקד בריפוי. צרו קשר עם המוחים עוד היום כדי שיוכלו להתחיל לחקור את טענותיכם.

 

תגובות

מומלצים