אבא למה?

מגיע חייל לביתו ומוצא את אביו מכה באכזריות את אימו, בליל אוקטובר 1993 שיזכר לרבים ולדורי דורות, הארוע הקשה הזה ילווה ילד לכל חייו, בן רוצח את אביו באין ספור יריות בכדי להציל את אימו, איך מגיע ילד טוב צנחן לרצוח את אביו?.

28.06.2020 מאת: רחל אבידר
אבא למה?

 

אוקטובר 1993  אבא למה?????????

אוקטובר 1993 אחד הארועים הקשים הזכורים בישראל, צנחן בשם שוקי שגדל בבית עם אלימות קשה במשפחה, שוקי בסו חוזר לחופשה מבסיסו, חג שמחת תורה חוזר לחגוג עם משפחתו, מערכת היחסים  בין הוריו היתה מאז ועד לאותו יום גורלי ,אכזרי בחייו של הצנחן, עכורה וקשה.

במשך שנים איים האב לרצוח את האם ,תחשבו מה עובר על הילד החייל הזה בראש? עם אלו דאגות הוא אמור לחיות עם כל יציאה לבסיסו ?, הדאגות וחוסר מנוחה,ממה שקורה בבית הוריו, שנים מנסה הילד לשכנע את אביו להיפרד מאמו, אך האב  לא מוותר, ממשיך לאיים.

הספר מביא למעשה את הזעקה של בחור ישראלי כנגד רקבון החברתי,שלא מוצא פתרונות ועזרה במצבים קשים כאלה, אפשר לשאול היכן המשטרה ??אפשר לטעון שהמשטרה אחראית על הרצח  הקשה הזה, איומי האב נשמעו בקול שזעקו לשמיים האיומים ההפחדות של האב כלפי האם, היא הוכתה באכזריות  ולא קיבלה עזרה משום מקור לא משטרה ולא אחר, האב לא הורחק מביתו.

תתארו לכם מצב  כזה, מגיע חייל לביתו ומוצא את אביו מכה באכזריות את אימו, בליל אוקטובר 1993 שיזכר לרבים ולדורי דורות, הארוע הקשה הזה ילווה ילד לכל חייו, בן רוצח את אביו באין ספור יריות בכדי להציל את אימו חסרת האונים במשך שנים מול הבעל המכה.

מה עבר לחייל הטוב הצנחן בראש באותו רגע  נצחי, מה גרם לילד הטוב הצנחן להגיע למצב הזה  להשתמש בנשק שלו?, לירות צרור כדורים 29 במספר?.

מדינה שלמה נחרדה וגיבתה את החייל

מפגש מקרי גורלי בתא המעצר, החייל החילוני פגש את איש החינוך, מורה  ומחנך בן הציונות הדתית, מפגש מקרי וגורלי לחיי שניהם, ושם מתפתחת שיחה ומתגלגלת ומתגלה חיבור מיוחד, בין החייל למחנך, מקרה זה זעזע את המדינה ואת המחנך שחס על החייל, רחמיו והנסיון להבין אותו על צעד כזה דרמטי, טראומטי קיצוני.

 איך מגיע ילד טוב צנחן למעשה נואש כזה, מרוקן  מחסנית על אביו המכה באכזריות את אימו בכדי להצילה מן התופת ,לא פעל מתוך מחשבה או תכנון ,החלטה קשה ברגע אחד, שתשנה שינתה את חייו  מאז ועד היום.

הסיפור החלק היפה בספר כיצד התחבר עולמם  של השניים, הספר מתאר מפגשים ואת תהליך החינוכי הדרמטי שעובר על השניים,  בחור חילוני מול איש מחנך בן הציונות הדתית.

הספר נכתב  על ידי החונך ד"ר דוד אבודרהם, מרצה, מחנך, מנהל תיכון דאז, בעת ההתרחשויות תפקד כסגן מנהל ומחנך בתיכון העירוני בפתח תקווה, בשיתוף פעולה עם החייל הצנחן שחרב עליו עולמו בתקופה זו, שוקי משה בסו.

ספר מצמרר, מפתיע, לאן החיים לוקחים אותנו בפתאומיות כזו מקצה לקצה, טלטלה קשה ומפגשים מקריים גורליים  שמשנים חיים.

טובים השניים מן האחד,

מסר לא לשפוט אדם, עד שלא תצעד בנעליו.

אבא למה???????? ,אחד  הספרים המרגשים,  ארוע קשה מזעזע שקורה בשנת  1993.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים