בית ספר פלגים זכה בפרס המחוז

בית ספר "פלגים" במועצה אזורית מגידו, נבחר מבין 12 מוסדות שנבחנו ע"י ועדת פרס מטעם משרד החינוך, לזכות בפרס חינוך מחוז צפון לשנת תשע"ט, על החדשנות הלימודית והעקרונות המנחים בתפיסת החינוך הביוספרית.

05.11.2018 מאת: פורטל הכרמל
בית ספר פלגים זכה בפרס המחוז

קרין שטרן מנהלת  מחלקת החינוך במועצה: " מ.א מגידו וקהילת פלגים גאה ונרגשת על הזכות והמעמד החגיגי.
במהלך השנה האחרונה, מתחדשים בתהליכי פדגוגיה ולמידה ייחודיים, המהווים תוצר של חשיבה מעמיקה ועבודה מקצועית. 

בפלגים יוזמים ומובילים יצירה של תכנית לימודים חדשנית, בתפישת החינוך הביוספרי ובהלימה לסביבה בה אנו פועלים. זוהי תוצאה של צוות מחויב, יצירתי ויוזם, .פורום הורים חזק ותומך המעורב ומסייע ככל הנדרש. ובעזרת סיוע ותמיכה רחבה של מועצה אזורית מגידו.

התברכנו בסביבות למידה ייחודיות וחדשניות, המאפשרות לתלמידינו להתנסות במיומנויות של חקר, עבודה עצמאית, בחירה ולמידה חווייתית ושיתופית.

הסביבה החוץ כיתתית, מתחדשת אף היא ומזמנת לנו מגוון של מרחבי למידה ירוקים, המשמשים קרקע פורייה ועשירה להתנסויות ולחוויות חוץ כיתתיות.

צוות פלגים, אני מעריכה את המקצועיות, הנחישות, החשיבה מחוץ לקופסא שלכם, בלעדיכם כל זה לא היה מתרחש. ומילת הערכה מיוחדת לחברי פורום ההורים שמסייעים לנו גם בעיצוב הסביבה החוץ כיתתית.

הצלחתם של מהלכי שינוי והתחדשות, נשענת על יסודות של תמיכה, סיוע וגיבוי מערכתי. בתהליך הארוך, זכינו לקבל תמיכה וחיזוק חשובים מאנשי המועצה האזורית מגידו, אשר מלווים אותנו בדרך המאתגרת, מחזקים, מסייעים ומהווים משענת ורוח גבית לתהליך כולו."

ועדת פרס חינוך של משרד החינוך -מחוז צפון, ביקרה בבית ספר פלגים בקיבוץ הזורע, את הועדה ארחו מנהלת בית הספר  הדס ורהפטינג, צוות מורים מבית הספר, נציגות הורים נטע שריר, ענת לשם ונציגות המועצה :מנכ"ל המועצה אברהם אזולאי, מנהלת החינוך קרין שטרן, מתכללת תכנית הלימודים הביוספרית יפעת שרון

במהלך הביקור התקיים סיור בו שמעו חברי הועדה על ההדגשים הפדגוגיים של בית הספר, שמעו ממורי בית הספר ותלמידים על החדשנות הלימודית  והעקרונות המנחים בתפיסת החינוך הביוספרית על פי אונסק"ו ,כמו כן הוצג תכנון מרחבי למידה חוץ כיתתיים בבית הספר, אותם מובילים צוות הורים בהתנדבות. 

ועדת בחינת הפרס סיירה ב 12 מוסדות חינוך במחוז צפון והתבשרנו למחרת ביקור הועדה, כי בית הספר זכה בפרס המחוז והוגש גם לפרס הארצי. 

הדס רהפטיג, מנהלת פלגים: "שמחנו לארח את ועדת הפרס ולהראות את פירות העשייה של בית ספר פלגים ב 5 השנים האחרונות, תפיסה חינוכית יצירתית, חדשנית ויוזמה שהתגבשה על ידי צוות פלגים ותואמת את המקום הכפרי, המרחב הביוספרי ויעדי משרד החינוך".

איציק חולבסקי ראש המועצה: "הישג גדול לסגל הניהולי והחינוכי של ביה"ס ולפורום ההורים ולמערכת החינוך המעולה של המועצה  , נמשיך גם בשנים הקרובות להעצים את החינוך במועצה ולקדם תפיסות חדשניות ופורצות דרך".

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים