הבונים דרור

"הללויה לעולם", 200 חניכי ועולי תנועת "הבונים-דרור" מ-14 מדינות פתחו את מחנה "הללויה", המחנה הבינלאומי הגדול ביותר למנהיגות צעירה ורב-תרבותית בין המברכים, הנשיא יצחק (בוז'י) הרצוג.

14.08.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הבונים דרור

 

"מחנה 'הללויה' הוא הזדמנות חד פעמית להיחשף לבני נוער שאפתניים שמבקשים לחשוב ולפעול יחד למען החברה והעולם שבו אנחנו חיים"  שירי מדר, מנכ"לית תנועת הנוער " הבונים-דרור ", "אחרי שנה של מגיפה עולמית ומבצע 'שומר החומות' מיזם כזה יתרום רבות לחיזוקה ומיצובה של ישראל בתוכה, על שלל זרמיה, ולחיבורה עם התפוצות. זה צו השעה"

 

לא החום והלחות של חודש אוגוסט ואף לא הגבלות הקורונה הכריעו את 200 חניכי ועולי תנועת "הבונים-דרור" מארגנטינה, מקסיקו, ברזיל, אורוגוואי, גרמניה, צרפת, בלגיה, בריטניה, הולנד, ארצות-הברית, קנדה, ניו-זילנד, דרום אפריקה ואוסטרליה - שהתקבצו אתמול (יום א', 8.8.21) למרגלות רכס הכרמל, ב"כפר גלים" - לפתיחת מחנה הקיץ השנתי של התנועה, בסימן "מנהיגות בינלאומית צעירה".

 

במשך שבוע שלם, בין עצי האורן והים התיכון, צפויים נציגי המדינות השונות (בני 13 עד 18) להיחשף לתרבויות חדשות, ליצור דיאלוגים המקדמים פלורליזם וסובלנות, לאמץ כלים וגישות למנהיגות צעירה ומשפיעה - ולפעול יחד למען עתיד טוב יותר, בתחומי הקיימות והאקלים, המדיניות והחברה. כל זאת - לצד פעילויות גיבוש מסוג ODT, גלישת גלים, מסיבות בריכה ואקרו-באלאנס.

 

בין המברכים והמשתתפים בטקס פתיחת המחנה: ח"כ ויו"ר סיעת "העבודה" רם שפע, יו"ר תנועת "הבונים-דרור" וראש מועצת שער הנגב אופיר ליבשטיין, נציגת התנועה הקיבוצית וחברת דירקטוריון "הבונים-דרור" הילית בן צבי, ראש המועצה המארחת חוף הכרמל - אסיף איזק, מנכ"ל חברת "החוויה הישראלית" עמוס חרמון, יו"ר חברת "החוויה הישראלית" חנה פרי-זן, ואיש התקשורת ושליח תנועת "הבונים-דרור" דני אדינו אבבה.

 

נשיא המדינה, יצחק (בוז'י) הרצוג, בירך את החניכים בברכה מצולמת: "מחנה 'הללויה' הוא הזדמנות נפלאה וחד פעמית להיחשף לבני נוער מוכשרים, שאפתניים, אכפתיים וחברתיים; כאלה שמבקשים לפעול יחד למען החברה והעולם שבו אנחנו חיים. אם יש שני דברים שלמדנו יחד בשנה האחרונה הם שאסור לקחת את הבריאות שלנו כדבר מובן מאליו, ושהעולם שבו אנחנו חיים הוא קטן יותר ממה שאנחנו חושבים. ומחנה 'הללויה' הוא ההוכחה הטובה ביותר לכך. באתם להנות, להכיר, לצבור חוויות, אבל חשוב שתזכרו שאתם נושאים איתכם גם אחריות - אחריות למדינה שממנה אתם מגיעים, לחברה שאליה אתם משתייכים, ליישוב שבו אתם מתגוררים ולמשפחה שבה גדלתם ובה למדתם ערכים".

 

שירי מדר, מנכ"לית תנועת הנוער "הבונים-דרור": "אחרי שנה של מגיפה עולמית ומבצע 'שומר החומות', אנחנו יוצאים לדרך עם הבנה שמיזם כזה, בשיתוף עם המועצות האזוריות, יתרום רבות לחיזוקה ומיצובה של ישראל בתוכה, על שלל זרמיה - יהודים, ערבים, דרוזים ונוצרים, ולחיבורה עם התפוצות סביב ערכי התנועה הקיבוצית. זה צו השעה".

 

עמוס חרמון, מנכ"ל חברת "החוויה הישראלית" השותפה בפרויקט: "על אף האתגרים והמורכבויות להביא משתתפים לישראל בשנה וחצי האחרונות, הצלחנו להביא מעל 3,500 משתתפים לתוכניות קצרות וארוכות, ואנו רואים בפתיחת מחנה 'הללויה' הצלחה אדירה בחיבור בין תרבויות שונות כאן בישראל".

 

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים