בסאם מרזוק "הצענו לבהיג פתרונות"

חבר תנועת عسفيا الهدف מהנדס במקצועו בסאם מרזוק בראיון לפורטל הכרמל "בהיג חייב להקשיב לבעלי מקצוע, אנחנו לא חייבים להיכנס לתאגיד המים במצב הקיים בעוספיה, צריך להפעיל את משק המים דרך חברה פרטית שבסופו של יום עוספיה תרוויח והמועצה תחזיר את השקעתה".

27.01.2019 מאת: חסין חלבי
בסאם מרזוק

 

רגע אחרי הבחירות חברי תנועת عسفيا الهدف בירכו את בהיג מנסור, אבל לא הבינו שהוא מיד רץ לדבר טובות על התאגיד, לפי דרישת משרד הפנים.

בסאם מרזוק שכיהן כמהנדס מועצת עוספיה ומכיר את ההליך, שצריך לעשות סדר במשק המים, אבל לא בתנאים הקיימים בעוספיה מבחינה תכנונית, בדבריו מציג בפנינו פתרון לבעיות משק המים והביוב ובעיקר הבעיה התקציבית.

בסאם: "צריכים חברה שמתמחה בעבודת תשתיות מים כדי להבריא את משק המים בעוספיה, יש לנו בעיית נזילות, בעיית מדי מים ישנים, בעיית צנרת פלסטיק ובעיית גניבות , ע"מ לטפל בבעיות אלה צריך לקחת את הבראת משק המים כפרויקט, שחברה חיצונית תעשה את העבודה בהתאם להנחיות מועצת עוספיה".

בסאם: "עלויות אמתיות של חברה כזו הם ללא רווח, החברה צריכה לממן כמיליון ומאתיים אלף שקל, בעלות מוערכת, כאשר ההשקעה של הרשות המקומית היא אפס, כאשר התמורה של ההשקעה תבוא ע"י החיסכון בתשלומי המים, ההנחה שעוספיה תשאר עם פחת של עד 10 אחוז".

בסאם: "عسفيا الهدف יכולה לעזור לראש המועצה בזה ויכולה להעמיד עד 10 חברות כאלה ושהצוות המקצועי של ראש המועצה יבחר. אם רוצים שמשרד הפנים ירד מאיתנו, צריכים להראות לו שאנחנו מטפלים במשק המים, ולהביא למשק מים מאוזן".

לכל הדברים של בסאם, בסרטון

 

בסאם מרזוק על תאגיד המים והביוב

תגובות

15. الصوت الحر לפני 26 ימים
صوت الحق
14. עספיא לפני 26 ימים
לך הביתה
13. ס...ש לפני 26 ימים
לקרוא ולא להאמין.
12. בחורה לפני 27 ימים
אין לכם זכות להגיד את זה
11. עיספאויי לפני 27 ימים
אסור להכנע
10. صوت الحق לפני 27 ימים
قال الضرب الميت حرام
9. هاني عزام לפני 27 ימים
الضرب في الميت حرام
8. תושב לפני 27 ימים
אין הרבה לעשות
7. יוסף לפני 27 ימים
עיא7
6. תושב לפני 27 ימים
תאגיד
5. תושב לפני 27 ימים
מכיר את בסאם
4. בטקר טוב לפני 27 ימים
בוקר טוב
3. مواطن לפני 27 ימים
أين كنت عندما جلست على كرسي مهندس المجلس؟
2. תושב לפני 27 ימים
אני חושב אחרת
1. עספאני לפני 27 ימים
לצערי זה לא פתרון

מומלצים