מי השתייה נקיים בעוספיה והפחת תוצאה של גניבה

חשיפת תחקיר שנערך לפורטל הכרמל ע"י כמיל גאבר כיוף הנדסאי סביבה, עפ"י דוחות בדיקות מי השתייה בעוספיה, הבדיקה בוצעה בבתי ספר גנים ומקאם אבו עבדאללה עה"ש, נבדקו תוצאות כלור עכירות חיידקים וקוליפורם ועוד.

11.12.2018 מאת: פורטל הכרמל
מי השתייה נקיים בעוספיה והפחת תוצאה של גניבה

מזה שנים שהרשויות המקומיות מתלוננות שהצנרת בישובים רקובה ולא שימושית ושהיא הגורם העיקרי לפחת שעולה על 50 אחוז באספקת המים.

לראשונה חושפים את הנתונים האמתיים שמעידים שפחת המים בעוספיה הוא תוצאה מגניבה ונזילות מעל האדמה ולא מתחת לאדמה.

ביוזמת המועצה המקומית ומשרד הבריאות בוצעה בדיקת איכות המים מבחינה מיקרוביאלית בכל נקודות הדיגום אחוז העמידה בתקן הוא 100%.

בשני המקומות שנדגמו, באזור בתי ספר יסודיים ומקבר הנביא אבו עבדאללה מיום 27.11.2018 ומיום 13.11.18 בהתאמה, הפרמטרים שנבדקו כלור, עכירות, וחיידקי וקוליפורם בכולם הבדיקה עומדת בתקן.

מסקנה: שאין דליפה כל שהיא של מי ביוב לרשת המים וזה מעיד שאין צינורות מים פתוחים או רקובים שעלול להיכנס דרכם מי ביוב וכל דבר אחר מבורות הביוב וזיהומים אחרים הפזורים בכפר.

בבדיקות הכימיות שנבדקו פעם אחרונה ביום 14.7.2015 בנקודת דיגום גן ילדים שכונה מערבית בעוספיה, מתברר שהבדיקות עומדות בתקן של הרמה המרבית המותרת והיא 0.1 מג/ל .

מסקר בדיקת המתכות נחושת, ברזל ועופרת משנת 2018 במוסדות החינוך ברשויות המקומיות בישראל, מתברר כי בעוספיה נבדקו מי השתייה בשני מקומות אורט רונסון וגן פיטפיט, מהתוצאות לא נמצאו כלל מתכות במים וערכם הוא 0 .

לעומת חדרה למשל מצאו שם ערכים חיוביים מסוכנים לבריאות, ועל פי מומחים, ככל הנראה מדובר בבעיה בצנרת העירונית או הביתית, ואולי בשתיהן גם יחד.

מים המשמשים לשתייה, חייבים להיות נקיים ממיקרואורגניזמים גורמי מחלות, וכן מחומרים כימיים ברמות העלולות לגרום להשפעה על בריאות האדם. על המים להיות נגישים ובעלי טעם ומראה אסתטיים.

אם היה הטיעון שהצנרת של מי השתייה בעוספיה רקובה או נוזלת מתחת לאדמה, טיעון נכון !!!! היה צריך למצוא בבדיקות האלה זיהום במי השתייה גם חיידקים וגם מתכות, כמו עופרת או ברזל, או מים אדומים או עכורים, אולם הבדיקות מראות שאין, ולכן המסקנה המתבקשת, שאין נזילות מתחת לאדמה כמעט בוודאות.

ולכן: פחת המים בעוספיה הוא תוצאה של נזילות מהצנרת שמעל האדמה ובעיקר צינורות פלסטיק וגניבות מים באופן לא חוקי.

לכן על האחראים מוטלת האחריות לתת את דעתם כדי לטפל בנושא הפחת של המים שמגיע ל 50% מכלל כמות המים שנרכשת ולבדוק בית בית איך הוא מחובר לרשת המים כי אין סיבה אחרת לפחת .

תוצאות בדיקת המים בדאלית אל כרמל נביא בהמשך.

להלן תוצאות הבדיקות של משרד הבריאות :

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

12. עייי לפני 7 חודשים
תשובה למס' 10
11. חייל לפני 7 חודשים
מי השתייה
10. עספאוי לפני 7 חודשים
איןלי ספק בתוצאות תבורכו אבל המסקנה מוטעית
9. צעירה לפני 7 חודשים
תודה לכם על המידע
8. תושב לפני 7 חודשים
אני רגוע עכשיו
7. עספאוי לפני 7 חודשים
התאגיד הוא הפתרון
6. גסאן לפני 7 חודשים
חרם
5. כרמל לפני 7 חודשים
כבוד
4. רופא לפני 7 חודשים
זו הוכחה שהציבור החולה בגלל האוויר ולא המים
3. סמי לפני 7 חודשים
תודה ענקית לפורטל הכרמל על הפרסום
2. בכיר לפני 7 חודשים
הבעיה היא המועצה
1. עספיא לפני 7 חודשים
גנבי מים... יא מלוכלכים...

מומלצים