מי צריך תאגיד שהביוב עוד זורם ברחובות?

הפסקות מים בלי הודעה לציבור, התייקרות מעל 50 אחוז בחשבונות המים והביוב, ריחות חריפים נודפים מצנרת הביוב במקומות רבים בכפרים, הביוב זורם לנחלים, תגובת התאגיד לטענת ניתוקי המים:"ההודעות לציבור מועברות באמצעות הרשתות החברתיות". לפרטים

13.10.2019 מאת: חסין חלבי
מי צריך תאגיד שהביוב עוד זורם ברחובות?

דאלית אל כרמל

 

לתושבים מדאלית אל כרמל ועוספיה, אשר פונים למערכת פורטל הכרמל בעניין ניתוקי אספקת המים לבתיהם מבלי לקבל הודעה מוקדמת של תאגיד מוצקין, את התלונות אנו במערכת מכירים טוב מתלונות רבות מכל מני שכונות בדליה ועוספיה, תאגיד מוצקין בתגובה באמצעות אייל פרדיס הודף את הטענות.

הבעיות הרבות שתושבים התעוררו אליהם, לא שלא היו לפני בזמן שהמועצה החזיקה במפעל המים, אבל התושב היום משלם מחיר יקר מאוד, בתוספת של 50 אחוז ממה ששילם קודם ובתמורה ריחות הביוב נמצאים בבתים, במקום לטפל בבעיה באמצעות חומרים שכנראה עולים הרבה לתאגיד, ביוב זורם בנחל זראעה וליד, ובשכונות רבות בשני הכפרים הביוב ממשיך לזרום לרחובות.

ההתייקרות הגדולה של מחירי המים של התאגיד הם היו ידועים מראש, אבל התושבים לא נערכו להם מבחינה תרבותית איך להשתמש בצריכת מים, שכל קוב שמבזבזים יותר עולה עוד מאות ש"ח כולל מע"מ, היום יותר אנשים מתלוננים למה ההתייקרות הזו.

בנוסף לזה, סקר הנכסים שהוטמע בצו ארנונה, מביא את התושבים לשלם 50 אחוז יותר על הנכסים שלהם, הכסף הזה הולך למועצות, שבתמורה התושבים אמורים לקבל שירות.

חשוב לציין שבעת ניתוק מים לצורך תיקון תקלה שהיא לא מיידית, חובה להודיע לציבור המתגורר באותו מקום, בפועל זה קורה בצורה לקויה בחסר, התאגיד מתייחס לתלונות שמפנים אליהם כתלונות שווא שאין להם בסיס, באותו זמן שבדקנו את תלונות המתלוננים בשכונות, הן נמצאו נכונות, וכששאלנו עוד תושבים דיירים בשכונה ציינו בפנינו שלא קבלו כל הודעה בדבר הניתוק מאף גורם.

מספר תושבים אמרו לפורטל הכרמל, "זה לא יסתיים פה, אנחנו נפנה לרשות המים בתלונות, כך לא מתנהגים עם אוכלוסייה עובדת שרוצה לקבל מים אחרי יום עבודה, ומצד שני פוגעים בקשישים ובחולים שנמצאים בבתים ופתאום אין להם אספקת מים".

 

 

פנייה לתאגיד מוצקין מפורטל הכרמל לטענות שעלו מטעם התושבים "הרבה תלונות מגיעות למערכת האתר, בעניין ניתוק אספקת מים בדליה ועוספיה, ללא הודעה מוקדמת.

תופעת פריקת מים לכביש ממשיכה להיות ובזבוז אלפי ליטרים בכל תיקון, למרות שיש ברשותכם עוקבי מים שניתן להעביר את המים לחקלאות או למגרש או לדברים אחרים.

התושבים ציפו לסדר וכרגע זה לא קורה.

המים בברזים נראים כמו חלבי אנשים מפחדים לשתות וצורכים מים מהחנות שזה עוד הוצאה מיותרת.

לעיונך פניה אחת של תושב

נושא: ניתוק המים בעספיא, בקשר לניתוק המים בכפר עספיא, המועצה לא הודיעה, אין הודעות על העמודים כמו שהיה אז, או באמצעות כריזה בכפר... אנשים חוזרים אחרי יום עבודה אין מים להתקלח. אנשים יש להם סידורים ובדיקות רפואיות אחרי העבודה ומתעכבים או מבטלים את הטור עקב חוסר התנהלות וחוסר אחריות של המועצה. נא טיפולכם תודה".

אייל פרדיס יועץ אסטרטגי בתגובה בשם תאגיד מוצקין: "מאחר ועד עתה לא קיבלנו פרטים ספציפיים לגבי תלונה זו או אחרת , ומדובר בשאלה כללית בלבד , נשיב כל האמור בשאלתך לוקה בחסר ומוכחש. התאגיד נוהג במהלך עבודות יזומות להודיע מראש על הפסקת המים הנמשכת בד"כ כ - 4 שעות .

ההודעות מועברות באמצעות הרשתות החברתיות , קהילות וקבוצות , וכן במעבר מבית לבית, על ידי נציגינו .

באירוע לא צפוי של פיצוץ פתאומי בצנרת הולכת המים , זורמים מן הסתם מים עד להגעת הצוותים.

יש לציין כי צנרת הולכת המים הן בדלית אל כרמל והן בעוספיה הינה ישנה, חלודה, חלקה מפלסטיק, היא מותקנת בצורה לא מתוכננת ולכן אין חלוקת אזורים ומגובים בעזרתם ניתן לחסום מעגלי מים. זו הסיבה שעובדי התאגיד ממתינים עד לריקון הקו, ואז מתקנים אותו בעזרת ריתוך או מחליפים אותו .

לסיכום נחזור ונציין כי האמור בשאלתך , אינו מבוסס על עובדות ספציפיות או מקצועיות 

העתק : מנכ"ל תאגיד פלגי מוצקין, יועמ"ש פלגי מוצקין".

 

פורטל הכרמל

תגובות

15. תושב לפני 8 חודשים
ל 14
14. חלבי אמתי לפני 8 חודשים
אני לא מאמין שיש עוד כאלה מפגרים אצלנו
13. עלי לפני 8 חודשים
סדר טוב לכולם
12. תושב לפני 8 חודשים
תפסיקו לילל.
11. למס 7 לפני 8 חודשים
טוב לחלבים
10. שריף לפני 8 חודשים
תסבוכת התאגיד
9. תושב לפני 8 חודשים
כמה שזה נכון
8. רמי לפני 8 חודשים
אנחנו אוהבים עליהום....
7. חלבי לפני 8 חודשים
פורטל הכרמל
6. עואן לפני 8 חודשים
חחחח, אכלתם אותה ובגדול מגיע לכם
5. תאגיד לפני 8 חודשים
שחיותות
4. מן הישוב לפני 8 חודשים
מצפון אם יש
3. רדא לפני 8 חודשים
חבלי לידה
2. תאגיד לפני 8 חודשים
לא חוקי
1. חחח לפני 8 חודשים
מעל 100%

מומלצים