ראדי נגם "הפוליטיקה שלי לקדם את בית גאן"

לראשונה בכפר דרוזי נבחר ראש מועצה שמגיע ממשפחה קטנה, ראדי נגם נבחר ע"י הרוב שרוצה לראות את הכפר בקדמה, ראדי מסמן לועדת התכנון את הכשלים והחסמים שהם מציבים ולשר כץ על מצב הכבישים בבית ג'אן, סרטון.

16.01.2019 מאת: חסין חלבי

ראדי נגם ראש מועצת בית גאן

 

ראדי נגם ראש מועצת בית ג'אן: "בית ג'אן בחרה באנשים עם יכולות מקצועיות, אני רוצה ללכת ולעבוד, הפנים שלי הם קדימה, מה שמעניין אותי להביא את בית ג'אן קדימה".

"אנחנו הולכים לתכנית חומש חדשה, אני מקווה שחלוקת העוגה התקציבית תהיה לפי השיטה הדיפרנציאלית כי לכל ישוב יש את המאפיינים שלו".

ראדי נגם: "עלות ההכשרה של קרקעות בבית ג'אן עולה הרבה כסף בשל השיפועים החדים שיש".

"הבעיה שהרכב הבעלות על הקרקעות בכפרים שלנו הוא בעייתי, 25% מהתושבים מחזיקים ב 75% מהקרקע, ז"א איפה שפיתחת קרקע והכנסת לתכנית מתאר, מי שהיה לו קרקע לא מנוצלת תהיה לו קרקע עתידית, לכן היה צריך להיות מיפוי בעלויות על הקרקע, ולפתח על קרקעות מדינה, רק כך אפשר יהיה לפתור את הבעיה של מחוסרי הדיור".

ראדי נגם: "מערכת התכנון במדינת ישראל היא אפלה וריכוזית, על מנת לתת הזדמנות להכשיר, לא יכול להיות שמערכת התכנון עשרות שנים לא עשתה כלום ופתאום רוצים לעשות סדר, אני חסיד איחוד וחלוקה, אבל במערכת התכנון הזו לא צריך להכתיב, המתכנן הכי טוב בעולם שיבוא ויגיד לי איך עושים איחוד וחלוקה בשטח שיש בו מאה בתים צמודים".

ראדי נגם: "למה ילדים אמורים לנסוע בכביש לא בטיחותי ולא מפותח? מישהו יתן על זה דין וחשבון".

"אני יודע מה הישוב צריך, אני יודע לתעדף תקציבים, אני יודע לאן להפנות משאבים. בבית ג'אן ישנן שכונות בלי היתרי בניה, ובלי תשתיות, לפני מספר ימים מסלעה נפלה על בתים, אם מישהו היה נלכד בפנים אמבולנס לא היה יכול להגיע, לכן אני צועק לשמיים, בואו ניתן פתרון למצב הקיים, מי שיבנה על כביש אני אהיה נגדו ולא אתמוך בו, מי שיחסום לי פיתוח של שכונה לא אתמוך בו".

ראדי נגם: "אני אוהב את המדינה, את הישראליות לא יקחו ממני, אני רוצה להמשיך להרגיש שייך, מה שנעדר מחוק הלאום זה השוויון, מי מבטיח שעוד עשר שנים לא תהיה חוקה, חוק הלאום יפתח את הפרק של החוקה ואם הוא מתעלם מעשרים אחוז מהאזרחים זה כואב, אני אומר אל תסווג אותי, אני רוצה להיות אזרח שווה זכויות כמו כולם".

 

פורטל הכרמל

תגובות

8. ודיע עזאם לפני 7 חודשים
ראדי נגם
7. תושבת הגליל לפני 7 חודשים
בהצלחה לדרוזים אבל?
6. פקיעין לפני 7 חודשים
ראדי
5. כמאל סעיד חמוד לפני 7 חודשים
גאון של ראש מועצה
4. בית גאני לפני 7 חודשים
בחירה נכונה
3. צעירה לפני 7 חודשים
יש מקום לסדר
2. גל לפני 7 חודשים
שמעתי את הדברים ונהנתי מאוד
1. בעל מקצוע לפני 7 חודשים
ראדי אדם ממיוחד ויודע לעבוד

מומלצים