ראדי נג'ם משקיע במשאב האנושי בבית ג'ן

כדי לסגור את הפערים התכנוניים והכלכליים בכפר בית ג'ן הנמצא במרומי ההר ומוקף בשמורת טבע, ראש המועצה עו"ד ראדי נג'ם זיהה את הבעיה העיקרית ומאז היבחרותו הוא פועל לצמצם פערים למען הדורות הבאים, בית ג'ן כפר שברובו משכילים ובתפקידים בכירים.

30.09.2021 מאת: חסין חלבי
ראדי נג'ם משקיע במשאב האנושי בבית ג'ן

 

ראש מועצת בית ג'ן עו"ד ראדי נג'ם בשיחה לפורטל הכרמל והצפון, על החסמים והמכשולים ומה שנעשה כדי לעשות טוב לדורות הבאים בכפרו, החסם המשמעותי כדי לצמצם את הפערים זה נושא התכנון ומתן פתרונות דיור וכלכלה לזוגות הצעירים.

 

בית ג'ן הוא כפר דרוזי שתושביו משרתים בשירות חובה בצה"ל ואחוז הגיוס מהגבוהים בארץ, בכפר יש קצינים בכירים וחיילים שרובם משרתים ביחידות קרביות ובעיקר הכפר שולט באחוז זכאי הבגרות הגבוה ביותר בארץ, בנוסף יש מספר תושבים שממלאים תפקידים בכירים במשרדי ממשלה וחברות פרטיות.

 

ראדי נג'ם ראש מועצת בית ג'ן מצהיר שהוא גאה ואוהב את כפרו, ומחובר לחיי החברה ולבסיס של הכפר. ראדי משתדל לממש את מה שמוטל עליו והמטרות ששם לעתיד.

 

ראדי נג'ם: "מה שעבר ועובר על ראשי הרשויות שהיו 4 מערכות בחירות וממשלת מעבר, תכנית החומש שהסתיימה ב 2019, הקורונה שסירבלה הרבה דברים, אלה היו דברים מאתגרים והציבור צריך לדעת ולתת רוח גבית לראש הרשות".

 

ראדי: "אנחנו הצלחנו בבית ג'ן לסגור הרבה פערים, בישוב יש חסמים טופוגרפים וחסמים מנטליים, אני ניצלתי מתקציב החומש יותר מתשעים אחוז, בעניין הקרקעות לפעמים אין לך קרקע זמינה, לפעמים יש העדר בעלות על הקרקע, יש לי היום קרוב ל80 עסקאות על קרקעות שנעשו בעבר שעדיין אין להם זכויות רשומות בפנקס המקרקעין".

 

ראדי: "קידמתי הרבה דברים אבל סדר העדיפויות אצלי שונה, הציבור נתן בי אימון ואני אעשה הכל כדי לקדם את האינטרס הציבורי. אני נפגש כל הזמן עם הצעירים של הישוב ומשקיע משאבים לקידום הצעירים של הכפר, ובעיקר להחדיר להם את נושא הערכים, כדי להיות חברה יותר טובה ונותנת ומעורבת בחיי הישוב".

 

ראדי: "יש לי עוד משימות לעשות, יש מחוסרי דיור בבית ג'ן, 30 אחוז מתושבי בית ג'ן הגיעו למיצוי מאה אחוז בקרקעות הפרטיות, לזה לצערי לא היה מענה בתכנית המתאר הכוללנית. היום יש שכונת חיילים משוחררים כ 360 יחידות דיור, הטופוגרפיה של הישוב היא קשה, מטבע הדברים עלויות הפיתוח הן יקרות, אני עובד על זה שעלויות הפיתוח בשכונת החיילים המשוחררים יהיו דיפרנציאליות".

 

ראדי: "היום אנחנו לקראת הגשה לועדת תכנון ובניה מחוזית 4 מתחמים לתכנון מפורט. לגבי שאר המתחמים נבחרו מתכננים אבל לא יכולתי לחתום על חוזה איתם, בגלל שלא היה סעיף תקציבי ולא הייתה תכנית חומש, חסרים לי 14 מיליון ש"ח, לקדם את התכנון המפורט במרכז הכפר הישן, מגיע לאנשים שיהיה להם איפה לגור".

 

ראדי: "התקציב שאנחנו ראשי הרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות אמורים לקבל בתכנית החומש, אני מקווה שבתקציב הזה נפעל לקדם את הישובים שלנו, אנחנו מדברים על סעיפים, מעל 80 סעיפי תקציב שאמורים לכסות על פערים ולהביא מינוף לכפרים שלנו, יהיה כסף ויותר תקציב שהוא תוספתי, בעניין התקציבי הניסוח מאוד חשוב, ולכן חשוב לנסח את סעיפי התקציב שאתה יכול לממש".

 

ראדי: "הכלכלה הישובית מתבססת על ארנונה למגורים, אין לי אזור תעשייה ואין תעסוקה, ויש אבטלה. אני כבר שנתיים מוביל שינוי ארגוני, ומשקיע במשאב האנושי ומעצים אותו והתוצאה לא תאחר לבוא, הבאתי למשל את מנהל שיפור פני העיר, משאבי אנוש, מוקד, ועוד פונקציות שבאו להעצים את הארגון, מעבר לתשתיות הרבה פרויקטים נעשו בבית ג'ן, והבטחתי שאני ממשיך בזה".

 

ראדי: "אין לנו מגרש כדורגל, יש לנו הרבה קבוצות שחקנים וגם ותיקים, המגרש בשלב תכנוני, אני מקווה שתוך שבועיים התכנית תהיה מוכנה".

 

ראדי: "אני בודק איך להביא מזור כלכלי לאזור, כשאין תעשייה ואין תעסוקה ואין מסחר שיכולים להישען עליו, לכן יש תכנית אסטרטגית לתיירות ע"מ למנף את הישוב תיירותית ולהתגבר על מגבלות שמורת הטבע, מסביב לבית ג'ן, 114 אלף דונם, יש גנים לאומיים ויש בעיה לפתח את זה, לכן יש לבדוק איך לשלב את הטבע בחיי האדם".

 

 

ראש מועצת בית ג'ן ראדי נגים ספטמבר 2021

תגובות

7. חלבי דלית אל כרמל לפני 26 ימים
חלבי דלית אל כרמל
6. בית גאני לפני 27 ימים
אנשים טובים נפלו לנו הפעם
5. פהד לפני 27 ימים
עיספיא
4. haas לפני 27 ימים
אנשים בעלי חזון
3. קבלאן לפני 27 ימים
בהצלחה לך ראדי איש מיוחד
2. רוני לפני 27 ימים
בית גאן כפר יפה אנשים טובים
1. תושב המקום לפני 27 ימים
רציתי לאחל החלמה מהירה לך ראדי

מומלצים