שכונת אבו שאח:"עיריית שפרעם מפלה את הדרוזים בשפרעם"

מה שקרה בשעות האחרונות בעיר שפרעם נגד ראש העיר והעירייה לא היה מעולם, שכונת אבו שאח נגד ראש העיר עורסאן יאסין, עורסאן ופרג הודפים את הטענות, תושבי שפרעם הדרוזים "העירייה מזניחה את השכונות הדרוזיות", עורסאן:"ב2006 היה פתרון לבנות ככר התושבים לא אפשרו זאת".

30.10.2021 מאת: חסין חלבי

משפחת אבו שאח שפרעם 2021

 

בעיריית שפרעם כל הזמן יש נבחרים דרוזים, בקדנציה הזו מכהנים פרג חניפס סגן ראש העירייה ומהנא אבו שאח אחד הבכירים בעירייה. הדרוזים נהיו חלק מהקואליציה של ראש העיר עורסאן יאסין בקדנציה הראשונה והשניה. 

 

ההרגשה של ההזנחה נובעת ממשהו שקשה להסביר אותו, שאוכלוסיה מקומית כמו העדה הדרוזית ששותפה במרקם החברתי בעיר, חשה מופלה ומוזנחת וטוענת שתקציבים שמגיעים להם לא מגיעים, חשוב לציין ששפרעם לא נחשב לישוב דרוזי והתקציב המופנה לעירייה לא מהתקציב של תכנית החומש לרשויות הדרוזיות.

 

הלילה התרחשו ארועים חריגים שהופנו בצורה קיצונית לעיריית שפרעם והעומד בראשה.

 

ראש עיריית שפרעם עורסאן יאסין בתגובה לפורטל הכרמל והצפון:"מה שקרה עם חלק מתושבי השכונה זה דבר בלתי יאומן, ומעולם לא נתקלנו בדבר כזה, תושבי השכונה ובמיוחד זקנים מהשכונה הם האנשים שלנו, אני מאוד מכבד אותם ומוכן לעשות הכל למענם, בשנת 2006 שכיהנתי כראש עירייה בשפרעם הבאנו את חברת מע"צ להקמת ככר שהיה נותן פתרון טוב למצוקה שלהם, התושבים התנגדו ומנעו מחברת מע"צ להקים את הככר".

 

 

עורסאן יאסין: "לפני שבוע פנו הצעירים לעירייה וביקשו ישיבה איתי, קבלתי אותם בעירייה והייתה ישיבה מוצלחת, הבעתי שאני מוכן לפעול בשנית למתן פתרון זמני למצב הקיים, למרות שהם התנגדו למהלך לבניית ככר, רשמנו מכתב כולם חתמו עליו ומיניתי את חבר העירייה מהנא אבו שאח אחראי לתיק מול מע"צ, ואמרתי שכל מה שידרש ממני אני מוכן לתת יד, לצערי הרב אתמול בערב בכביש 781 מצומת נעמה לאעבלין ארעה תאונת דרכים, התקשרה אלי אישה מכובדת והזמינה אותי להגיע לראות איך שהם סובלים במיוחד לאור התאונה שארעה במקום, הסברתי לאישה שאני באירוע משפחתי וברגע שאני מסיים אני מגיע, אחרי כמה דקות התקשר תושב השכונה וקילל את אבא שלי, זה מה שהיה, אני גם קיללתי אותו אני לא משקר, אחרי חצי שעה התקשר האני אבו שאח שהיה חבר עירייה, הוא אח של מהנא חבר העירייה, הוא התנצל והביע אכזבה והתנצלות בשם כל משפחת אבו שאח, בבוקר שבת קבוצת צעירים נכנסו לעירייה לצורך מריבה, נכנסו למשרד ורצו לשבור תמונות, זה המצב, אז התערבו אנשים מכובדים ובסוף הכל הסתיים בשלום בלי נזק".

 

 

עורסאן:"לגבי הטענות שהעירייה מפלה את הדרוזים ,תשאל את את פרג חניפס הוא יגיד לכם מה העירייה משקיעה בפועל בשכונות הדרוזיות, בשכונות אחרות באים בטענות למה העירייה משקיעה בשכונות הדרוזיות, חובתה של העירייה להשקיע בכל התושבים שלה".

 

 

 

 

פרג חניפס סגן ראש עיריית שפרעם לפורטל הכרמל והצפון:"כביש 781 באחריות חברת הדרכים מע"צ, זה לא כביש של העירייה, בעבר פנינו לנתיבי ישראל והסברנו להם שיש לנו שכונה מעבר לכביש הזה, שמתקשים לחצות את הכביש לאור העומס הרב בו, הם הציעו מעבר תת קרקעי, כנראה שזה יבוצע עם בניית המחלף של כביש 6, אנחנו ואני אישית פניתי למשרד התחבורה ולכל הגורמים, בזמנו משרד התחבורה רצה למצוא פתרון והעניין הסתבך, אני מקווה שמשרד התחבורה יביע רצון ויתן פתרון זמני, עד לבניית המעבר התת קרקעי.

 

פרג:"אין שחר לדברים שאמרו שהעיריה מפלה את הדרוזים, זה הוא סיפור מצוץ מהאצבע, ולי יש את כל ההוכחות שההפך הוא הנכון".

 

 

 

 

תושב שפרעם אדם שיש לו היכרות טובה עם האוכלוסייה הדרוזית אומר לנו:"יש שכונה בצד הצפוני מערבי מעבר לכביש 781 כביש מסוכן מאוד, כי הרכבים באים במהירות, מה שמסכן את התושבים, רוב התושבים של השכונה ממשפחת אבו שאח שמתגוררים  באדמות שלהם, מעל 40 שנה יש מעל ל-160 דירות, מספר התושבים כ- 260 בני אדם, שמתגוררים בשכונה, כדי לחצות את הכביש הזה זו משימה קשה לתושבים והעירייה בינתיים לא עושה הרבה לפתרון הבעיה, ראש העירייה יכול לסגור את הכביש הזה עד למציאת פתרון, אני לא ממשפחת אבו שאח, אבל צריך להבין אותם במצוקתם הקשה, הם לא יכולים להיות מנותקים מעיריית שפרעם, יש בעיה וצריך לתת פתרון".

 

 

מאלק קורבאג מתנועת פורסאן אלחאק: "אנחנו מרגישים הפליה, תקציבים לדרוזים מועברים לשכונות אחרות, יש תקציבים למדרכות ותשתיות שלא מבוצעות, ממה שהרגשתי שביקרתי בשכונת אבו שאח, שיש חוסר והזנחה רצינית, בשנה האחרונה ארעו מספר תאונות ביניהם קטלניות, אנחנו פועלים לטובת העדה הדרוזית בכל מקום בישראל ובפרט בשפרעם".

 

תגובות

1. يوسف عامر לפני 27 ימים
شفاعمرو

מומלצים