יהודים ודרוזים מחבקים את המשפחות השכולות

קבוצת יהודים ודרוזים מטיילים באהבה שמובילה לאה פדרנג מנתניה יחד עם מגיד שאהין משפרעם, הגיעו יחד עם הצייר משה דפרין מחדרה, שריגש את כולם, הקבוצה מדברת על השליחות שהם עושים, למען שכל יהודי בארץ ובעולם יכיר את תרומתה של העדה הדרוזית למדינת ישראל, הם נפגשו עם מונה אלמנתו של עלים ז"ל ועם משפחתו של סלמאן ז"ל.

12.11.2023 מאת: פורטל הכרמל והצפון

יהודים ודרוזים בינוח 2023

שיירה של רכבים מהמרכז עם דגלים משולבים של העדה הדרוזית ודגל ישראל, עלתה צפונה לכפר יאנוח לנחם את משפחות עבדאללה סעד וחבקה, על מות יקיריהם שני הסא"לים עלים וסלמאן ז"ל, אלה היו חברי קבוצת יהודים ודרוזים מטיילים באהבה, שמובילים מזה כעשר שנים לאה פדרנג ומגיד שאהין.

 

 

לאה ומגיד ציינו שהם יחד עם חברי הקבוצה, פועלים לקרב בין כולם ולהביא לתודעת היהודים בארץ ובעולם את פועלה ותרומתה של העדה הדרוזית למדינת ישראל, שהדרוזים הם ראשונים להתנדב, להתגייס ולתרום לכל מיזם.

 


 

חברי הקבוצה פגשו את מונה אלמנתו של עלים ז"ל שסיפרה בבכי על בעלה הגיבור, שתמיד תמך והיה שם בשביל המשפחה. לאחר מכן פגשו את משפחתו של סלמאן ז"ל, שני המפגשים היו מאוד מרגשים, ולא השאירו אף עיין יבשה.

 

משה דפרין, שצייר את עלים וסלמאן ז"ל, אמר לנו: "אני מצייר דמויות של אנשים שנגעו לי עמוק בנשמה חיים ולצערי גם חללים. אני מצייר מתוך הזדות, בין הדמויות שציירתי היו שני בני העדה הדרוזית, שחירפו את נפשם למען ארצנו. צה"ל הוא צבא העם ואנחנו זה העם, זו דילמה לצייר מישהו שהוא לא בחיים".

 

 

"הציורים רצו במדיה החברתית עד שקיבלתי בקשה מאישה מקסימה, לאה פדרינג, להצטרף אליהם לסוכת האבלים ביאנוח, במטרה להעניק למשפחותיהם של סלמאן ועלים ז"ל".

 

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים

\