כרמל הדרך של העדה הדרוזית יום אחרי המלחמה

כרמל נסר אלדין ראש מועצת דליה לשעבר ויו"ר התנועה הדרוזית ציונית בשיחה לפורטל הכרמל והצפון, על המהלכים שהעדה הדרוזית מארגנת להוביל מול הממסד השלטוני בישראל, כרמל פועל לגבש צוות מקצועי, כדי להוביל הצעות חוק שיטיבו עם הכפר הדרוזי, מבלי להתנגח בגופים אחרים, אלא לצרף אותם למשימה.

10.11.2023 מאת: פורטל הכרמל והצפון

כרמל הדרוזים בזמן מלחמה

כרמל נסר אלדין, בשמו ובשם התנועה הדרוזית הציונית בישראל, שלח תנחומים לכל המשפחות השכולות בארץ ובחו"ל וחיזק את כולם: "בימים אלה אנחנו כולנו מלוכדים כאומה וכעם, כדי להביא ניצחון למדינת ישראל בדרום ובצפון, העדה הדרוזית מובילה את העוצמה של המדינה שלנו, בלבנון האמיר מגיד ארסלאן היה הראשון להרים את דגל לבנון ובסוריה עשה את זה סולטאן באשא אלאטרש, ובישראל בני העדה הדרוזית ואחינו היהודים בנו מולדת ומדינה".

 

כרמל נסר אלדין:"לצערי הרב בשנים האחרונות הערך של העדה הדרוזית בעיני מוסדות המדינה ירד, בגלל שהם לא ערך אלקטורלי, היום העדה הדרוזית מוכיחה עוצמה ברמה יותר גבוהה וענקית מהעם היהודי".

 

 

כרמל נסר אלדין:"יש קונספציה של מנהיגות דרוזית נחלשת, שלא רואה את המטרות הנכונות של העדה ולא מובילה אליהם, בלי ראייה אסטרטגית נכונה, אלא התנהלות בתוך הישובים ברמה טכנית, טקטית וניהולית יותר נמוכה, ומצד שני ממסד שחשב לעצמו לעולם חוסן. העדה הדרוזית לא צריכה את הממסד, כדי להיות יותר טובה, העדה הדרוזית גודלת ומתחנכת על ערכי המדינה,  לא מוצאים דרוזי אחד עם דרכון זר, דרוזי כמו עץ נטוע בתוך אדמתו וארצו, עובד ומתנדב ובונה את הארץ".

 

 

לגבי מסע ההסתה ברשתות החברתיות, כרמל אומר: "יש מספיק חוקים טכניים לשלול אזרחות מכל אדם שתומך בכליון מדינת ישראל".

 

 

כרמל נסר אלדין: "לראות את האנשים והעוצמות שיש בכפרים הדרוזים שמבטאים כל צעיר וצעירה בעדה הדרוזית, שהיום הם צריכים שורש, צריכים בית, לדעתי העם היהודי שהוא עדיין גלותי, לא תופס את זה. הממסד במשך שנים עשה מחדל ענק והמנהיגות הדרוזית בכפר עזרה לו בזה, יש חוקים דרקוניים מעל ראשינו, חוק הלאום שמעיק על הצעירים הדרוזים, החוק הזה צריך למחוק מהעולם וחוק קמיניץ, אני אומר שכל צעיר דרוזי צריך בית בישראל ואל תדברו על בנייה רוויה, בסך הכל מדברים רק על מאות דונמים בשנה לכל בני העדה הצעירים".

 

 

כרמל נסר אלדין: "אני ממשיך את דרכו של אבי יוסף נסר אלדין ז"ל, אני משתדל לקדם את התכניות שהוא בנה, להיאבק מול הממסד ויש כוח, אני חושב שצריך היום לבנות תכנית ולא דרך מכתבים והכרזות, יש לבנות תכניות דרך מאבקים נכונים, הצעיר הדרוזי היום מתגייס לצבא עם שלושה צווים, צו המצפון להילחם למען המולדת, צו שמונה שמקבל מצה"ל, וצו הריסת בית. במדינת ישראל יש 22 מיליון דונם, הצפי לבנות על אדמות מינהל, קק"ל ורט"ג, אנחנו מחויבים לשנות את תכניות המתאר והמפורטות שלנו".

 

 


כרמל נסר אלדין לא פוסח על מצב החינוך בכפרים הדרוזים ואומר: "נושא החינוך בכפרים הדרוזים מורכב, שהתוצאות לא ממהרות להגיע, חינוך זה דבר מהותי, של תלמידים, מורים ותכנים, ומנהלים שנקלטים. האם להשאיר את הנושא החינוכי בידי פוליטיקאיים, או להכניס מנהלים ומורים בעלי רמה ואיכות, צריך להקים מטה כללי של העדה, וצריך לחשוב מה טובת העדה הדרוזית, ולפעול איך שהמלחמה נגמרת שהעדה תלך למקום יותר טוב".

 

פורטל הכרמל

תגובות

4. דילאווי1 לפני 26 ימים
إسا
3. סמי לפני 26 ימים
התבלטות לא רעה
2. תושב דרוזי לפני 27 ימים
ברכות מחשבה נכונה
1. זידאני חלבי حر לפני 27 ימים
כל הכבוד יישר כוח

מומלצים

\