מונה הרגעים האחרונים עם עלים ז"ל

"הדרוזים הם חלק בלתי נפרד מהמדינה אין לנו ארץ אחרת, כולם הגיעו לנחם והתקשרו חוץ מראש הממשלה נתניהו", המסר של מונה עבדאללה אלמנתו של סגן אלוף עלים שנפל בתחילת המלחמה בגבול לבנון הוא אחדות וחיזוק לעם ישראל והעדה הדרוזית, מונה: "הגעגועים לעלים בלתי פוסקים, שעה לפני שנהרג עלים שוחח עם הבנות".

13.11.2023 מאת: חסין חלבי, אמילי חלבי
מונה הרגעים האחרונים עם עלים ז"ל

 

מונה הייתה מאוד מעורבת בחיי משפחתה, לקחה על עצמה לגדל את הילדים ולעניק לעלים שקט נפשי ורוח גבית, מונה היא תושבת הכפר הדרוזי ינוח בגליל המערבי, ביתם היפה של מונה ועלים משקיף על מפרץ חיפה והים התיכון.

 

עלים כל כך טיפח ועזר למרות תפקידו והמשפט שנחרט באוזני כל אזרח, שמול כל אדם שמת נולדים חיים חדשים בבית אחר, ובעיקר עלים ז"ל האמין בעשייה ולא משנה מאזיה עמדה בני אדם נמצאים.

 

 

מונה בשיחה לפורטל הכרמל והצפון מתקשה להשתחרר גם אחרי חודש למותו של עלים ז"ל, הכל חזר מההתחלה אחרי מותו של סגן אלוף סלמאן חבקה מג"ד 53, מונה גם מתאבלת על הלוחם ג'ואד עאמר מחורפיש שהיה חפ"ק של עלים ז"ל, ג'ואד נהרג באותה תקרית בגבול לבנון ביום השני למחלחמה בעזה.

 

 

מונה מספרת על הפגישה האחרונה שלה עם עלים ז"ל, שהייתה אצלו בבסיס וארזו את הדברים שלו מאחר והוא היה לקראת סיום תפקיד בצה,ל והתחלת לימודים באוניברסיטת חיפה.

 

 

מונה: "הבנות היו מאד מפוחדות מאז שהמלחמה פרצה, אבא תמיד הרגיע אותן ובמיוחד הבת האמצעית, דיבר איתה לפני התקרית בה נהרג בחצי שעה ואמר אל תדאגו אני שומר עליכם, ולצערי נהרג".

 

 

מונה מספרת על ספורט הריצה שהיא ועלים ז"ל אימצו: "התחלנו לרוץ בגיל מאוחר יחסית, עלים היה שוקל 130 ונכנסנו לאורח חיים בריא, והוא הצליח להוריד 50 ק"ג, לרוץ זה היה זמן איכות שלנו יחד, היינו עם קבוצת הרצים הולכים אליו לבצת ורצים יחד".

 

 

מונה: "העם יודע שאנחנו אחים בדם, אבל לצערי הממשלה לא יודעת את זה, אני אומרת אנחנו חלק בלתי נפרד מהמדינה, אני אומרת לשרים שבאים לנחם שלא ישכחו את ההעדה הדרוזית,  לא רק בדיבורים ובסיפורים, אין לנו ארץ אחרת".

 

 

"האמונה שלנו היא שמרגיעה אותנו, אנחנו עדה מאמינה וזה מה שמחזק אותנו, אני בקשר עם האלמנות של חללי צה"ל כי אנחנו יודעות מה אנחנו מרגישות".

 

 

 

מונה אלמנתו של עלים ז"ל

תגובות

4. כהן לפני 19 ימים
משתתף בצער המדפחה
3. חלבי לפני 19 ימים
משתתפים בצערכם
2. יעל לפני 19 ימים
יהי זכרו ברוך
1. דרוזי לפני 19 ימים
הגיבור עלים

מומלצים

\