"לטפל במקרים של ההסתה במוסודות האקדמיים"

יו"ר המל"ג ושר החינוך, יואב קיש הורה לנשיאי וראשי המוסודות האקדמיים בישראל לטפל במקרים החמורים של ההסתה במוסודות ביד קשה. כמו כן ביקש יו"ר המל"ג ושר החינוך להעביר למועצה להשכלה גבוהה ולמשטרת ישראל דיווח על כל מקרה הסתה לטרור.

13.10.2023 מאת: פורטל הכרמל והצפון
"לטפל במקרים של ההסתה במוסודות האקדמיים"

 

בהמשך לקריאת יו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית, אלחנן פלהיימר למל"ג להרחיק ולאלתר סטודנטים/יות שמביעים תמיכה בטרור, יו"ר המל"ג ושר החינוך, יואב קיש הורה לנשיאי וראשי המוסדות האקדמיים בישראל לטפל במקרים החמורים של ההסתה במוסדות ביד קשה.

 

 

במסגרת פניית יו"ר המל"ג לראשי המוסדות נכתב: כי עליהם "להשעות באופן מיידי כל סטודנט או עובד שיתמוך במעשי הטרור הברבריים שחווה בימים אלה מדינת ישראל, או שיתמוך בארגון טרור, במעשה טרור, באויב או במדינת אויב. כמו כן, אבקשכם לקיים שימוע באופן מיידי ותוך 72 שעות לאותם מסיתים )ניתן גם בכתב או באופן מקוון( ובמקרים בהם מתברר כי אכן מדובר בהסתה, להורות על הרחקה לצמיתות או פיטורין לצמיתות".

 

 

כמו כן ביקש יו"ר המל"ג ושר החינוך להעביר למועצה להשכלה גבוהה ולמשטרת ישראל דיווח על כל מקרה הסתה לטרור כאמור, על מנת שנוכל לוודא כי מקרים חמורים אלו אכן מטופלים כראוי.

 

 

התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית ממשיכה כל העת לאסוף עדויות של הסתה או תמיכה בטרור ומטפלת בהם בצירים האקדמיים והביטחוניים.

 

 

יו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית, אלחנן פלהיימר: "אני מודה לשר החינוך וליו"ר המל"ג על שנענה לקריאתנו - אין מקום באקדמיה לתומכי טרור. אנו קוראים להמשיך לפנות אלינו על מנת למגר את התופעה ובד בבד קוראים לסטודנטים שלא נמצאים כעת במילואים להתייצב להתנדבות למען חיזוק העורף. מטה ההתנדבות המרכזי של ההתאחדות ממשיך לפעול עם מגוון רחב של פעילויות בשיתוף עם משרדי ממשלה ועמותות חברתיות כל העת וקורא לכלל הסטודנטים להירתם. אנו מבקשים לחזק שוב את משפחות הנופלים, החטופים והנעדרים ומייחלים להחלמתם המהירה של הפצועים. בשורות טובות לעם ישראל, רק ביחד ננצח".

 

 

עוד בנושא: להרחיק כל סטודנט שמביע תמיכה בטרור

 

תגובות

מומלצים

\