27 חודשי מאסר לאדם ששיסה את כלביו בדורבנים

ההישג הגדול מגיע אחרי עבודה מאומצת של רשות הטבע והגנים ועבודת התביעה של פרקליטות מחוז, מרכז. לאחר שהודה הנאשם בעובדות כתב האישום במסגרת הסכם טיעון שנחתם עימו, בית המשפט מצא לנכון לגזור עליו את העונש לצד קנס כספי של 25,000 ₪, מאסר על תנאי והרחקה מכל בעל חיים למשך שנתיים.

10.02.2024 מאת: פורטל הכרמל והצפון
 27 חודשי מאסר לאדם ששיסה את כלביו בדורבנים

 

ניצחון גדול להגנה על חיות הבר נרשם בפרקליטות מחוז מרכז, לאחר שתושב טייבה הורשע בשורה של עבירות וקיבל עונש 27 חודשי מאסר בפועל.

 

על פי כתב האישום, הנאשם נהג להחזיק בשטח חקלאי שבבעלותו כלבים אותם אימן לתקיפת וצייד דורבנים.

 

הנאשם היה נוהג לצאת עם כלביו ולצוד דורבנים שלא כדין, תוך שהוא משסה את כלביו בחיות הבר המוגנות ומענה הן את הדורבנים והן את כלביו שלו. הנאשם התאכזר לחיות והתעלל בהן כשהוא גורם לסבל חמור בכוונת מכוון. 

 

בכתב האישום שנחתם הבוקר הורשע הנאשם ב-14 אישומים בעבירות כדלקמן: 5 עבירות של התעללות בבעלי חיים תוך גרימת סבל חמור בכוונה, 8 עבירות של סיוע לציד חיית בר מוגנת ללא רישיון ציד או היתר,  8עבירות של סיוע להתעללות בבעלי חיים תוך גרימת סבל חמור בכוונה,3  עבירות של ציד חיית בר מוגנת ללא רישיון ציד או היתר, עבירה של ציד חיית בר מוגנת ללא רישיון ציד או היתר בצוותא חדא ו עבירה של התעללות בבעלי חיים תוך גרימת סבל חמור בכוונה בצוותא חדא.

 

התובע הראשי ברשות הטבע והגנים, עו"ד שי פרץ:"מדובר בענישה ראויה של בית המשפט כנגד מי ששיסה והתעלל בחיות בר מוגנות באופן שיטתי ומחפיר תוך שהוא מפגין אדישות משוועת למצוקתם של אלו. בית המשפט ממשיך למעשה את ההחמרה ההדרגתית אך המשמעותית בענישה של הפוגעים ביצורים חסרי הישע ,בהתאם להלכות שנקבעו בבית המשפט העליון ולפסיקה הנוהגת, וביתר שאת, ביחס למוגנים שבהם. תקוותינו כי ענישה זו תעביר מרתיע לאותם עבריינים סביבתיים קהיי הרגש והאכזריים!".

 

עו"ד חן יצחקי, פרקליטות מחוז מרכז (פלילי): "נושא צער בעלי חיים לרוב לא מקבל ביטוי משמעותי במשפט הפלילי. אולם גזר הדין שניתן היום בבית משפט השלום בכפר סבא, שקיבל את עמדת הפרקליטות, מציב את הנושא במקום הראוי לו. העונש החמור שניתן לנאשם עבור מעשיו המזוויעים כלפי בעלי החיים שולח מסר ברור ומרתיע, כי פגיעה בבעלי חיים תוביל לענישה חמורה הכוללת מאסר ממושך מאחורי סורג ובריח ואף לקנס משמעותי".

 

הדרבן הוא חיית בר מוגנת, החוק בישראל קובע כי ציד ולכידה של חיות בר היא פעולה המותרת בישראל רק לפקחי רשות הטבע והגנים, או למי שהוסמך לכך בכתב על ידי רשות הטבע והגנים. הדרבן (Hystrix indica) הוא בעל החיים הגדול בישראל מסדרת המכרסמים. אורך גופו כ-90 ס"מ, אורך זנבו כ-15 ס"מ ומשקלו כ-13 ק"ג. גופו של הדרבן מכוסה קוצים שאורכם עד 50 ס"מ. קוצי הדרבן משמשים לו רק להגנה פסיבית מפני טורפים, והוא אינו מסוגל "לירות" אותם. כשהדרבן חש סכנה הוא מסמר את הקוצים ואלו רוטטים ומשמיעים רעש מאיים.
 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים