איך נבחר את סוג המחיצות למשרד?

משרדים רבים ובתי עסק בהם מתנהלת עבודה של כמה וכמה עובדים בו זמנית, יבקשו לא פעם להשיג חלל שקט למשך כמה שעות עבור משימות שונות שקשורות לעבודה ודורשות את הריכוז המרבי.

09.06.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
איך נבחר את סוג המחיצות למשרד?

קרדיט רז רוגבסקי

 

מדובר במשימות שאופייניות למשרדים רבים כמו ישיבות צוות, שיחות טלפוניות, חישוב משכורות, שיחה אישית עם עובד וכו'. ידוע כי לסביבה שקטה ואינטימית תהייה השפעה רבה על ריכוז העובד ותפוקתו לחברה ולכן חלוקה פיזית של החלל בהתאם לכל צורך או אילוץ הינה מהותית. כיום, בזכות מחיצות ניידות חברות ובתי עסק רבים אינם בוחרים לעבור משרד או לשפץ אותו ולבנות בו קירות יציבים, אלא, בוחרים במחיצות ניידות למשרד שהן בחירה הרבה יותר גמישה, ירוקה, נגישה ומודולרית.

 

איך נחלק את חלל המשרד שלנו?

 

החלל של כל משרד יכול להיות מפולג וחצוי באופן מרשים ויעיל ביותר במידה ועושים את זה באמצעות מחיצות מודולריות למשרדים. בעבר, הפתרון היחיד שהיה נהוג לעשות במטרה להשיג חלוקה מוצלחת של משרד, היה באמצעות בנייה של קירות גבס או על ידי בלוקים שדרשו שיפוץ יסודי ומעמיק, מה שהיום נראה רחוק, מיושן ומיותר לאור הפתרונות החכמים, לרבות אותן מחיצות. כל משרד כיום שמעוניין לייעל את המרחב שלו יתנהל נכון אם יבחר להציב מחיצות הפרדה שמאפשרות להשיג ברגע חלוקה אידיאלית של החלל למגוון צרכים ושימושים, זאת לפי מידות מדויקות, עיצוב נכון ובהתאם לכל הדרישות של עובדי המשרד.

 

כיצד לבחור מחיצות למשרד?

 

מחיצות נועדו בעיקר לחלוקה פיזית של החלל בהתאם לצורך כגון - תחימה של אזור ישיבות ותחימה אקוסטית של המקום. לא פעם המחיצות נותנות מענה על שני הצרכים הללו במקביל. על מנת לבחור מחיצה שמותאמת לחלל המשרד, צריך לקחת בחשבון את המאפיינים הנ"ל:

 

סוג ותדירות השימוש במשרד – רצוי להחליט מראש מה היעודים העיקריים של החלל הספציפי ומה התדירות שנעשה בהן שימוש. החלוקה מטרתה להבין מה הצורך העיקרי של המחיצה, לעומת כל מטרה משנית אחרת.  

 

נוחות השימוש – כשמדובר בחלל שהוא פעיל, מידת הפרקטיות של המחיצה היא זו שתקבע עד כמה יעשה בה שימוש בפועל.

 

אסתטיות – המחיצה הקבועה היא גם אלמנט דקורטיבי ובשל כך, רצוי לבחור בכזו שמשתלבת גם מבחינה עיצובית בשטח.  

 

כמו כן, המחיצות תבואנה לפתור כל בעיית חסכון במקום, בתאורה ובהתקנה יקרה, שכן הן חלופה להתקנת קיר מחד ומאידך הן מאפשרות חדירה של אור מבחוץ וכד', וכל זה תוך שמירה על עיצוב מותאם לחלל שבו מתקינים אותן. התקנת מחיצות תהווה תחליף אידיאלי הרבה יותר מאשר בנייה של קיר, בעוד שמחיצות אלה הן ניידות ומודולריות ומתאימות לכל חדר שזקוק לגמישות יתרה ומידת פריקות מהירה.

 

סוגי מחיצות למשרד

 

כפי שהצלחנו להבין מחיצות אקוסטיות ניידות נועדו במטרה ליצור חלל חדש על ידי חלוקה, כמו כן, הן יכולות לסייע גם במקומות בהם קיים צורך לאטום את הרעשים מבחוץ, ליצור סביבה שקטה ומיטבית וכך להגדיל את התפוקה של העבודה. המחיצות האקוסטיות מבוקשות במיוחד במשרדים שיש בהם מספר רב של עובדים או עמדות איוש רבות ובעקבות זה גם רחשים רבים שעשויים לפגוע באיכות העבודה, והן מעניקות פתרון פשוט ויעיל בהיעדר צורך בבנייה של קירות ובאמצעות ניצול השטח באופן האופטימלי ביותר.

 

שימושיות בכל שטחי המשרד

 

מחיצות אקוסטיות ניידות למשרד, תאפשרנה בידוד רעש וגם פתיחה וסגירה פשוטה של המחיצה באמצעות הזזה לאורך ציר המחיצה, כך שחדר יחצה למספר חדרים או לשני חדרים גדולים ומרווחים. מחיצות אקוסטיות ניידות הן שימושיות למשרד שמוגדר מראש לכמה וכמה תפקידים ופעילויות, לדוג' חדר אחד שמשמש כחדר ישיבות עבור כל החברה ישמש גם כחדר ישיבות למחלקות ולצוותים קטנים יותר, בהם פותחים את המחיצות להשגת מתחם אישי ואינטימי.

 

דוג' נוספת היא חדרים שנרצה להותיר פתוחים כדי שהעובדים יחושו תמיד את המרחב הגדול וידאגו לאטום בעזרתן של המחיצות האקוסטיות רק במידה ויש להם צורך בפרטיות. בנוסף, הן תורמות לא רק ליצירה של פינות עבודה שמותאמות לאופי המשרד ולמידותיו, אלא שהן גם חושפות מראה מרשים וחדשני שמספק איכות ורושם אקסקלוסיבי יותר ממה שחשף המשרד טרם לחלוקתו.

 

המאמר נכתב באדיבות ש.א. טכנולוגיות – מחיצות אקוסטיות ניידות

 

תגובות

מומלצים