איך שתדעו ששילמתם עבור גיזום עצים מחיר הוגן?

כשאנחנו רוכשים מוצר או שירות, מלווה אותנו במקרים רבים חשש, חשש שמא שילמנו מחיר מופרז עבור אותו שירות או מוצר. על-מנת לפוגג את אותו חשש, יש שתי פעולות שכדאי לבצע

03.06.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
איך שתדעו ששילמתם עבור גיזום עצים מחיר הוגן?

 

האחת, השוואת מחירים מקיפה ככל האפשר בין מספר נותני שירות או מספר חנויות שמציעות את אותו מוצר. והשנייה, איסוף מידע רלוונטי עוד לפני ההחלטה, כך שאפשר יהיה לבחון את הצעות המחיר באופן מושכל. זוהי כמובן גם ההמלצה כשרוצים לוודא שלא נשלם עבור גיזום עצים מחיר גבוה מדי.

 

מהו גודל העץ?

הפרמטר הראשון לפניו נקבע מחיר גיזום עץ הוא גודלו של העץ. עץ לא גבוה מאוד, כלומר עד לסביבות 4 מטרים, וללא ענפים רבים וסבוכים, הוא עץ קל יחסית לגיזום ולכן ברוב המקרים עלות העבודה תנוע בין 500 ₪ ל-1,000 ₪. כשהעץ עובר את הרף הנ"ל ומתנשא לגובה של יותר מ-4 מטרים, טווח המחירים הוא 1,000-2,000 ₪ וייתכן שיידרשו גם תוספות.

 

האם יש צורף במנוף?

גיזום עצים הוא באופן טבעי עבודה שמתבצעת בגובה. בהתאם ייתכן צורף במנוף, אם כי חשוב להדגיש שבמקרים רבים גוזמים מיומנים יודעים להגיע לכל ענף גם ללא מנוף. אם כן נדרש כלי זה העלות שלו תתווסף למחיר העבודה. התמחור המקובל לשכירת מנוף לצורך גיזום עצים הוא 1,000 ₪.

 

נוחות הגישה אל הענפים שאותם רוצים להסיר

פרמטר נוסף שעשוי להוביל למחיר גבוה יותר הוא גישה מוגבלת אל העץ ובפרט אל הענפים שאותם יש לגזום. במקרה כזה הסיבה להתייקרות היא הארכת משך העבודה. כשמדובר על עץ שהענפים שלו הסתבכו עם חוטי מתח גבוה, ייתכן צורך בהגשת בקשה לחברת חשמל לניתוק יזום של הזרם לפרק זמן מסוים. עבור הגשת בקשה זו ישנה אגרה בסך כ-1,000 ₪.

 

פינוי הגזם

כשמזמינים שירות גיזום עצים מחיר העבודה אמור לכלול גם את פינוי פסולת הגזם. אם אין כמות גדולה של גזם, ניתן לנצל את שירותי הניקיון של הרשות המקומית. חשוב לזכור שלכל עירייה מדיניות שונה, ובפרט ימים אחרים שבהם ניתן להוציא גזם לרחוב, ולכן יש לבחור בהתאם את מועד הגיזום (וגם לוודא עם המוקד העירוני שהאופציה רלוונטית). כשיש כמות גדולה מאוד של גזם, ייתכן צורך בשכירת מכולה או משאית לפינוי מסודר שלה אל אתר פסולת מורשה, והדבר יבוא לידי ביטוי גם בהצעת המחיר שתקבלו. לרוב מדובר על תוספת של 500-1,500 ₪. באתר של חברת טיפ טופ גיזום תמצאו מידע עדכני נוסף בנושא.

 

תגובות

מומלצים