ההתפתחות תהליך הפחתת אסבסט

כיצד קבלנים מסתגלים לשינויים בתקנות, ניווט קבלני אסבסט בנוף רגולטורי משתנה, אסבסט, שנחשב בעבר לחומר פלא בשל עמידותו באש ועמידותו, מוכר כיום כרוצח שקט בשל הקשר שלו לבעיות בריאות חמורות, כולל סרטן ריאות ועוד.

12.10.2023 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ההתפתחות תהליך הפחתת אסבסט

PEXELS

 

בתגובה לדאגה זו לבריאות הציבור, ממשלות ברחבי העולם הטילו תקנות מחמירות יותר ויותר לגבי הפחתת האסבסט והסרה.

 

כתוצאה מכך, קבלני אסבסט נאלצו להתפתח ולהתאים את שיטות העבודה שלהם כדי לעמוד בסטנדרטים המשתנים הללו. במהלך העשורים האחרונים, תעשיית הפחתת האסבסט עברה שינוי משמעותי.

 

קבלני אסבסט עמדו בחזית השינויים הללו, תוך יישום טכניקות חדשניות, שימוש בכלים מתקדמים ומשקיעים בהכשרה מקיפה על מנת להבטיח כי פינוי האסבסט מתבצע בצורה בטוחה, יעילה ובהתאם לתקנות העדכניות ביותר על ידי קבלן אסבסט מורשה.

 

טכניקות חדשניות להפחתת השימוש באסבסט

 

אחת הדרכים המרכזיות שבהן קבלני אסבסט הסתגלו לתקנות המשתנות היא על ידי פיתוח ושימוש בטכניקות חדשניות להפחתת אסבסט. שיטות מסורתיות, כגון הסרה מכנית, היו פעם נפוצות אך לעתים קרובות נשאו סיכונים לשחרור סיבי אסבסט. כיום, לקבלנים יש גישה לשיטות מתקדמות יותר כמו עטיפה וסגירה. מבין השיטות המתקדמות והחדשניות ניתן למנות:

 

1. תיחום - במקרים מסוימים, ניתן להכיל חומרי אסבסט ביעילות על ידי בניית מתחם אטום סביבם. טכניקה זו מועילה במיוחד כאשר עוסקים בשטחים גדולים יותר המכילים אסבסט, כגון במסגרות תעשייתיות. קבלנים הפכו מיומנים ביצירת מבני בלימה מאובטחים המונעים בריחת סיבי אסבסט במהלך ההסרה.

 

2. אנקפסולציה / כימוס - טכניקה זו כוללת יישום של איטום או ציפוי מיוחדים על חומרים המכילים אסבסט. איטום זה נועל ביעילות את סיבי האסבסט, ומונע את שחרורם לאוויר. אנקפסולציה שימושית במיוחד כאשר ההסרה תהיה משבשת יתר על המידה או כאשר האסבסט במצב טוב.

 

בנוסף לטכניקות אלו, קבלני אסבסט מוסמכים חידדו גם את הליכי הערכת האסבסט שלהם. שיטות מתקדמות כמו ניטור אוויר וספירת סיבים עוזרות להבטיח שעבודות ההפחתה מתבצעות בבטחה, עם חשיפה מינימלית לאסבסט לעובדים ולסביבה.

 

כלים והדרכה לעמידה בסטנדרטים

 

קבלני אסבסט אימצו את השימוש בכלים וציוד חדישים כדי לעמוד בתקנות המשתנות ביעילות. ציוד מודרני להסרת אסבסט כולל מערכות סינון HEPA (באנגלית: High-Efficiency Particulate Air), מכונות אוויר שליליות וציוד מגן אישי שעולה בהרבה על תקני הבטיחות של פעם. מסנני HEPA מסייעים בלכידת סיבי אסבסט, ומונעים מהם לברוח לאוויר במהלך ההסרה.

 

קבלנים משתמשים כעת במערכות סינון HEPA בציוד שלהם, ומבטיחים שסביבת העבודה תישאר נקייה מזיהום אסבסט. בנוסף לכך, מכונות אלו יוצרות לחץ שלילי בתוך אזורי בלימה, ומונעות עוד יותר את שחרור סיבי האסבסט.

 

על ידי הבטחת אוויר לזרום לתוך המתחם ולא החוצה, קבלנים יכולים לשמור על סביבה מבוקרת הממזערת את הסיכון לחשיפה לאסבסט.

 

על מנת לעמוד בתקנות המשתנות ולשמור על תקני בטיחות, קבלני אסבסט משקיעים רבות בתוכניות הדרכה והסמכה לעובדיהם. הכשרה מתאימה מבטיחה שהעובדים לא רק בקיאים בתקנות העדכניות ביותר, אלא גם מיומנים בתהליך פינוי אסבסט במרכז למשל. לסיכום, ההתקדמות לעבר הפחתת האסבסט מתאפיינת במחויבות לבטיחות ולציות של קבלנים.

 

קבלני אסבסט הסתגלו לתקנות המשתנות באמצעות טכניקות חדשניות, כלים מתקדמים והכשרה מקיפה. מאמצים אלו חיוניים לא רק לשמירה על בריאות העובדים אלא גם להגנה על הציבור הרחב והסביבה מפני סכנות החשיפה לאסבסט. ככל שהתקנות ממשיכות להתפתח, ברור שקבלני האסבסט יישארו בחזית הבטחת נוהלי הפחתת אסבסט בטוחים ואחראים.

 

תגובות

מומלצים

\