טיפול באין אונות​: איך מתחילים?

טיפול באימפוטנציה הוא נושא שנדון במשך מאות שנים וזה תמיד היה נושא שקשה לדבר עליו. אימפוטנציה מוגדרת כחוסר יכולת לקבל ולשמור על זקפה מספיק איתנה לקיום יחסי מין.

06.06.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
טיפול באין אונות​: איך מתחילים?

freepik

 

אנשים מסוימים עשויים להתקשות לקבל זקפה בעוד שאחרים עשויים להתקשות לשמור על זקפה. חשוב לציין ששתי הבעיות אינן בהכרח אותו הדבר. אימפוטנציה יכולה להיגרם על ידי דברים רבים ושונים, כגון בחירות אורח חיים, מתח רגשי או תרופות מרשם, רק כדי להזכיר כמה דוגמאות. ישנן אפשרויות טיפול רבות זמינות לאימפוטנציה הכוללות תרופות, ייעוץ וטיפול מיני, מכשירי ואקום והשתלת פין. רופא יוכל לעזור לך למצוא את אפשרות הטיפול הטובה ביותר עבור הצרכים שלך.

 

מה זה אימפוטנציה?

 

אימפוטנציה היא מצב שבו גבר אינו יכול לקבל או לשמור על זקפה. ישנם גורמים שונים לאימפוטנציה, כולל סוכרת, לחץ דם גבוה וסרטן הערמונית. על מנת לטפל באין-אונות, רופאים עשויים לרשום תרופות כמו ויאגרה או לויטרה. במקרים חמורים, ייתכן שיהיה צורך בניתוח כדי לתקן את הבעיה. תפקוד לקוי של זיקפה, הידוע גם בשם אימפוטנציה, הוא מצב בו הזכר אינו מסוגל להגיע או לשמור על זקפה. הגורמים השכיחים ביותר לבעיות זיקפה הם מתח וחרדה, דיכאון ודימוי עצמי נמוך, שימוש לרעה באלכוהול וסמים, עישון, לחץ דם גבוה, סוכרת מסוג 2 (סוכר גבוה בדם), מחלות לב. תרופות לבעיות זיקפה הן: ויאגרה (סילדנפיל), סיאליס (טדלפיל) ולויטרה (ורדנפיל).

 

שיפור התפקוד המיני וטיפול באין אונות​

 

אימפוטנציה היא הפרעה שבה האדם אינו מסוגל להשיג או לשמור על זקפה. המצב יכול להיגרם על ידי גורמים פיזיים או פסיכולוגיים. אימפוטנציה יכולה להיגרם גם מבעיות זיקפה, שהיא מצב רפואי המשפיע על היכולת לקבל ולשמור על זקפה. שיפור התפקוד המיני לגברים תלוי בגורם לאימפוטנציה, אך לרוב מדובר באחת משתי שיטות: פסיכותרפיה או תרופות. אימפוטנציה היא מצב שבו גבר אינו יכול להשיג או לשמור על זקפה. זה ידוע גם בשם תפקוד לקוי של זיקפה (ED). אפשרויות הטיפול באימפוטנציה כוללות תרופות דרך הפה, מכשירי ואקום וניתוח. תרופות דרך הפה הן קו הטיפול הראשון לאימפוטנציה. ניתן ליטול תרופות אלו על בסיס יומי כדי להגביר את זרימת הדם לפין. מכשירי ואקום פועלים על ידי יצירת איטום ואקום הגורם לזקפה. ניתוח אינו מומלץ מכיוון שעלולים להיות לו סיבוכים כגון צלקות או נזק לעצבים ולעורקים בפין.

 

אימפוטנציה היא חוסר היכולת לקבל או לשמור על זקפה. זוהי בעיה שכיחה, כאשר אחד מכל חמישה גברים סובל ממנה בשלב מסוים בחייו. הסיבה השכיחה ביותר לאימפוטנציה היא בעיות פיזיות, כמו סוכרת, שעלולות להשפיע על זרימת הדם לפין. סיבות נוספות כוללות גורמים פסיכולוגיים כגון מתח או חרדה, וגורמי אורח חיים כגון עישון ושתיית אלכוהול מרובה. ישנם שני טיפולים עיקריים לאימפוטנציה: טיפול תרופתי וניתוח. ניתן לרשום תרופות כדי לסייע בשיפור זרימת הדם לפין או לשמש בשילוב עם טיפולים אחרים. ניתוח עשוי להיות אופציה אם יש סיבה פיזית להפרעת זיקפה, כגון חסימה של כלי דם המונעת מספיק דם להגיע לפין. אימפוטנציה אינה מחלה כשלעצמה, אלא סימפטום של גורמים אחרים. זה יכול להיגרם מבעיות פיזיות או פסיכולוגיות, וזה יכול לקרות גם בגלל תופעות הלוואי של תרופות מסוימות.

 

תגובות

מומלצים