מה עושים במידה ויש הפרעה בתפקוד המיני?

הפרעה בתפקוד המיני הוא מונח המשמש לתיאור חוסר היכולת להתגרות או לשמור על זקפה. זה יכול להיות תוצאה של סיבות פיזיות, רגשיות או נפשיות. הצורה הנפוצה ביותר של הפרעות בתפקוד המיני היא הפרעות זיקפה (ED).

02.06.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מה עושים במידה ויש הפרעה בתפקוד המיני?

freepik

 

ED יכול לקרות בגלל מתח, דיכאון וחרדה, שימוש לרעה באלכוהול, עישון ושימוש בסמים. זה עלול לקרות גם כתוצאה משינויים הורמונליים בגיל המעבר או טיפול בסרטן הערמונית. ישנם טיפולים רבים ושונים לבעיות בתפקוד המיני המשתנים בהתאם לגורם. חלק מהטיפולים כוללים תרופות כמו ויאגרה, זריקות טסטוסטרון, טיפול הורמונלי ופסיכותרפיה.

 

הפרעה בתפקוד המיני 

 

הפרעה בתפקוד המיני היא בעיה שכיחה בקרב גברים ונשים. זה נקרא גם הפרעות בתפקוד המיני, בעיות מיניות או הפרעות מיניות. הפרעה בתפקוד המיני יכול להיות פיזי או רגשי. יכולות להיות לכך סיבות רבות וחשוב לזהות את הגורם לבעיה על מנת לטפל בה ביעילות. ישנם טיפולים רבים ושונים עבור אנשים עם הפרעות בתפקוד המיני, כגון תרופות נוגדות דיכאון, טיפול הורמונלי ופסיכותרפיה. הפרעה בתפקוד המיני הוא חוסר היכולת לקבל או לשמור על זקפה ו/או אורגזמה. המצב קשור לעתים קרובות למגוון של בעיות נפשיות כגון דיכאון, חרדה ומתח. זה יכול להיגרם גם ממצבים פיזיים כולל סוכרת ומחלות לב. המרכז לתפקוד מיני עוסק בגורמים, אבחון, טיפול ומניעה של הפרעות בתפקוד המיני.

 

גורמים רגשיים להפרעות בתפקוד המיני כוללים:

 

הפרעות בתפקוד המיני יכולים להיגרם מגורמים רבים כמו פסיכולוגיים, פיזיים ורגשיים. חוסר תפקוד פסיכולוגי הוא הגורם השכיח ביותר להפרעה בתפקוד המיני. דיכאון וחרדה הם לרוב האשמים שמובילים לבעיות מיניות. חוסר תפקוד גופני יכול להיגרם על ידי תרופות, מחלות כרוניות או פציעות גופניות. חוסר תפקוד רגשי הוא לרוב תוצאה של בעיות בזוגיות או מתח מתחומי חיים אחרים. הטיפול בהפרעה בתפקוד המיני משתנה בהתאם לגורם לה. לדוגמה, תרופות נוגדות דיכאון עשויות לסייע בהפרעות בתפקוד המיני הקשורות לדיכאון בעוד ניתוח עשוי להיות נחוץ במקרים מסוימים של פציעה גופנית או הפרעות בתפקוד הקשורות למחלה (למשל, ניתוח בלוטת הערמונית).

 

הפרעה בתפקוד המיני היא בעיה נפוצה המשפיעה על זוגות רבים בארצות הברית. זה יכול להיגרם מבעיות פיזיות או רגשיות. הפרעה בתפקוד המיני יכול להיגרם מבעיות פיזיות או רגשיות. גורמים פיזיים להפרעות בתפקוד המיני כוללים: הפרעה בתפקוד המיני, או חוסר היכולת להשיג או לשמור על זקפה, היא בעיה שכיחה. זה יכול להשפיע על גברים מכל הגילאים והרקעים. גברים עם הפרעה בתפקוד המיני חווים לרוב תחושות של מבוכה, תסכול ודימוי עצמי נמוך. הם עשויים גם להיות בעלי סבירות נמוכה יותר לעסוק בפעילות מינית עם בן/בת הזוג שלהם ויותר סביר שיתקלו בקושי להגיע לאורגזמה. המונח הרפואי להפרעת זיקפה הוא "הפרעת זיקפה". זהו מצב שבו הזכר מתקשה להשיג או לשמור על זקפה במהלך קיום יחסי מין. המצב יכול לנוע בין קל לחמור ובין זמני לקבוע.

 

תגובות

מומלצים