אושרה העברת 76 מלש"ח לרשויות המקומיות הדרוזיות

תקופת בחירות לרשויות המקומיות זמן טוב לקבל הרבה כסף, ועדת הכספים אישרה העברת כ-816 מיליון ₪, 200 מיליון ₪ מהתקציב הועברו עבור תוספת עבור התקצוב השוטף ברשויות המקומיות הערביות, מתוקף החלטת הממשלה לצמצום פערים בחברה הערבית.

29.09.2023 מאת: פורטל הכרמל והצפון
אושרה העברת 76 מלש"ח לרשויות המקומיות הדרוזיות

תמונת ארכיון להמחשה

 

יועץ שר האוצר עומר רחמים: "עפ"י  ההחלטה שהתקבלה, הכסף יועבר רק אחרי שיוסדר מנגנון לפיקוח על התקציבים". חברי הכנסת הערבים תקפו את הדברים: "איך זה הפך ממנגנון לכלל הרשויות למנגנון רק לערבים?!"

 

ועדת הכספים אישרה העברת כ-816 מיליון ₪ עבור סעיף רשויות מקומיות – התקצוב, מתוכו כ-147 מיליון ₪ בהרשאה להתחייב, ולצד כך שינויים פנימיים בתקציב המשרד, מיועד עבור שיפוי הרשויות המקומיות בגין הנחות ארנונה בישובי עוטף עזה (כ-36 מיליון ₪), מענקי פיתוח ומענק ביטחוני מיוחד לעיריית שדרות ועוטף עזה (כ-76 מיליון סה"כ)

 

תגבור תקציב שוטף של הרשויות הערביות (כ-200 מיליון ₪ בהתאם להחלטת ממשלה 550 לצמצום פערים בחברה הערבית).

 

הרשויות המקומיות הדרוזיות בגליל ובכרמל וברמת הגולן (כ-76 מיליון ₪ סה"כ)

 

מענק בירה לעיר ירושלים (כ-200 מיליון ₪),

 

תקציבים עבור: קצרין, חריש, חשבים מלווים, שירותי ראיית חשבון, טיפול בחללי אסונות, פיתוח מוסדות ציבור, פיתוח חופי רחצה חדשים (כ-20 מיליון ₪), פרויקטי פיתוח ברשויות (כ-77 מיליון ₪)

 

פיתוח רשויות בנגב המזרחי, פיתוח כלכלי בקצרין והגולן וג'סאר א-זרקא, הפעלה ותחזוקה של מרכזי שירות זמניים, איגוד ערים כנרת, פיתוח החוף צאלון.

 

 

עומר רחמים, יועץ שר האוצר: "לפי הסיכום בין שר האוצר לשר הפנים, לעניין 200 מיליון ₪ לרשויות המקומיות הערביות, הכסף יועבר ממשרד הפנים רק אחרי שיוסדר מנגנון לפיקוח על התקציבים".

 


ח"כ עאידה תומא סלימאן: "על זה בדיוק התרעתי, הם מחנים ולא יעבירו את הכסף".

 

 

ח"כ אחמד טיבי: "גם הרשויות הדרוזיות סובלות מהפגיעה של הפשיעה, אבל למה מעכבים את הכסף לרשויות הערביות מאותה סיבה?"

 

 

ח"כ אימאן חטיב יאסין: "התקציבים האלה הם בסיס וזכות, לא צריך את כל המהומה הזו כדי להעביר אותם. חבל שצריך להתחנן ולעשות כל מיני קומבינות ומאמצים, ובסוף שזה יישאר שם. אז אנחנו יודעים את הכתובת טוב מאוד".
 

 

יועץ השר: "אין לאף אחד רצון לעצור כספים לרשויות הערביות, בטח לא לשר האוצר. יש הסכמה שרוצים לצמצם את הפשיעה בחברה הערבית, יכול להיות שיש מחלוקת על הדרך. שר האוצר, יחד עם שר הפנים, יחד עם ראש השב"כ, זה הפורום שקבע מנגנון על דעת כולם.

 

 

 

ח"כ תומא סלימאן: "ועד ראשי הרשויות התנגדו, אמרו שאם יש קריטריונים אז זה לכלל הרשויות".

 

 

ח"כ טיבי: "איך זה הפך מכלל הרשויות רק לערבים?!".

 
 

יועץ השר עומר רחמים: "סוכם מראש שה-200 מיליון עוברים מראש למשרד הפנים, והמשרד לא מעביר אותם עד ליצירת מנגנון, בהחלטת ממשלה או בדרך אחרת".

 

 

תגובות

מומלצים

\