הבחירות לרשויות המקומיות יידחו בחודשים

בעקבות מבצע חרבות הברזל והמצב הביטחוני, ולאחר הנחיית שר הפנים משה ארבל, פרסם היום יום ד' משרד הפנים תזכיר חוק לדחיית הבחירות הכלליות לרשויות המקומיות והמועצות האזוריות שאמורות להתקיים ב-31.10.2023 בשלושה חודשים.

11.10.2023 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הבחירות לרשויות המקומיות יידחו בחודשים

 

משרד הפנים פרסם תזכיר חוק לדחיית הבחירות לרשויות המקומיות והמועצות האזוריות בשלושה חודשים, "על רקע מצב המלחמה בו מצויה מדינת ישראל, והקשיים בקיום מערכת בחירות במהלך התקופה האמורה, מוצע לדחות את מועד הבחירות בכשלושה חודשים.

 

עוד מוצע להבהיר ולקבוע כי פעולות שכבר בוצעו כדין ובמועד לפי המועד המקורי ימשיכו לעמוד בתוקפן.

 

לקריאת תזכיר החוק:

 

דרישת ראשי הרשויות בישראל משר הפנים משה ארבל, להודיע על דחיית הבחירות המקומיות שאמורות להתקיים ב־31 באוקטובר 2023, זאת לאור המלחמה בישראל, שלא ניתן לקיים בזמן כזה בחירות, מאחר ויש המון הרוגים ומגוייסים שנלחמים במערכה, אין מקום לקיום בחירות מקומיות.

 

משרד הפנים בוחן דחיית הבחירות אבל טרם הודיע רשמית על המהלך הזה. ראשי רשויות רבות בישראל פנו לשלטון המקומי לפנות באופן רשמי למשרד הפנים בבקשה לדחות את הבחירות לאור המצב הבטחוני הקיים.

 

 

במצב מלחמה החוק מחייב כינוס הכנסת ושינוי חקיקה, או החלטת ממשלה בהוראת שעה.

 

 

במצב הקיים אם הבחירות יידחו, עולים שאלות, האם צריך להגיש את רשימות המועמדים מחדש? או להשאיר את הדברים איך שהם, אין ספק שעד היום הושקע כסף רב מצד המתמודדים לבחירות והשאלה איך הם אמורים להמשיך למממן את הקמפיין שלהם בהמשך?, המצב שנוצר הוא גורם לפגיעה כלכלית קשה בשרשרת של מתמודדים ומשרדי פרסום, בתי דפוס ועוד.

תגובות

מומלצים

\