כנס לכבוד ראשי רשויות חדשים בבית הנשיא

נשיא המדינה נפגש עם ראשי רשויות מקומיות ואזוריות חדשים ואמר: "אני מאוד מודאג מעליית הטון, מהעימותים המילוליים החריפים מאוד שאנחנו רואים בתקופה האחרונה", שר הפנים ארבל: "השלטון המקומי מלמד אותנו חברי השלטון המרכזי שיש אפשרות לפעול בשיתוף פעולה של שמאל, ימין, ערבים, דתיים, חרדים וחילונים".

09.07.2024 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כנס לכבוד ראשי רשויות חדשים בבית הנשיא

 

שר הפנים ארבל, בכנס לכבוד ראשי רשויות חדשים בבית הנשיא: ״השלטון המקומי מלמד אותנו חברי השלטון המרכזי שיש אפשרות לפעול בשיתוף פעולה של שמאל, ימין, ערבים, דתיים, חרדים וחילונים. הדבר חשוב מאין כמותו כי הקיטוב והקרע המתרחש בחברה הישראלית יכול להיפסק באמצעות השלטון המקומי על ידי שנשים את העבודה והמשימות במרכז ושנייחס כוונות טובות גם למי שלא מסכימים איתו. מי שחושב אחרת ממני הוא לא חוטא״.

 

הנשיא הרצוג״אני מאוד מודאג. אני מאוד מודאג מעליית הטון, מהעימותים המילוליים החריפים מאוד שאנחנו רואים בתקופה האחרונה. מביטויים שמקומם לא במרחב הציבורי.

אני מאמין גדול בזכויות הפרט, האזרח, חירות ההפגנה והמחאה. בוודאי שצריך לשמור ולאפשר אותה זה חשוב, זה חלק מחברה בריאה. אנחנו דמוקרטיה מאוד תוססת וזה מקור לגאווה, גם הפסיפס שמוצג פה מראה את האמת- אנשים רוצים לחיות ביחד. והחיים עצמם מכתיבים הרבה מאוד דברים.

אבל לעיתים אנחנו רואים דוגמאות שיוצאות מגדר המוסכמה האפשרית, כלומר מגיעות למקומות של אלימות שהיא מאוד מסוכנת ולשלטון המקומי ולרשויות האכיפה ולמדינה יש תפקיד לדעת לשמור את הכל בגדר מגבלות החוק מצד אחד, ובמסגרת זכויות האדם והפרט מצד שני.״

 

תגובות

מומלצים