מודי סעד מלחמה ללא פוליטיקה

הרגעים הקשים בהם ראש מועצת ינוח מודי סעד נפרד מסגן אלוף עלים ז"ל, שנפל בהגנה עם הבית בגבול לבנון, מודי נדרש לעשות הכל ע"מ שכפרו יהיה מוכן לכל תרחיש, למרות שמודי לא מתמודד הוא ממשיך לעבוד רגיל עד בחירת ראש מועצה חדש, מודי:"אני מקווה שראש הממשלה יבין שהדרוזים והיהודים הם בברית דמים וחיים אמיתית".

12.10.2023 מאת: חסין חלבי
מודי סעד מלחמה ללא פוליטיקה

 

במקום לדבר על פוליטיקה ובחירות לרשות המקומית, פוגשים ראש מועצת הכפרים ינוח ג'ת בגליל, רגע אחרי שהובא לקבורה בן משפחתו שנפל בקרב עם מחבלי הגהאד האסלמי בגבול לבנון. עוד בנושא מאיה וחלא:"אבא שלנו היה גיבור ואבא מיוחד"

 

 

מודי סעד בשיחה לפורטל הכרמל והצפון, מדבר על השכול, התנהלות בשעת חירום ובעיקר ההרגשה שהעדה הדרוזית ששכלה רבים למען המדינה צריכה להמשיך להתחנן לקבל משאבים לפיתוח הכפרים.

 

 

מודי: "אני צפיתי בקרב, ראיתי את הפצמ"רים, לא ציפיתי שעלים ז"ל ייפול, בגזרה הזו יש הרבה חיילים מאצלנו, שנמצאים במילואים, אנחנו מאמינים בגורל, אבל זה היה אירוע קשה עבורנו".

 

 


מודי: "חירום אתה בונה, אני עשיתי רי-ארגון בנושא החירום, אנחנו מסודרים וקבלנו מפיקוד העורף שבחים, מבחינת מנהלי המכלולים במועצה, בעת חירום אנחנו סומכים אר ורק על עצמנו, ולא על אף אחד אחר, כי ברור לנו שיתמקדו בערים ולא בכפרים. ביום שבת הבנתי שאנחנו במלחמה שנכפתה עלינו, לכן קיימתי הערכת מצב עם פיקוד העורף, הקב"ט ואנשי המועצה, למחרת פתחנו את מרכז ההפעלה, פתחנו את המוקד מתנדבים שמונה מעל 150 מתנדבים, קראנו למפקד יחידת סער בינוח ג'ת, יחידה שמונה 35 חברים, יש לנו בנוסף 108 מתנדבים שעושים עבודה במוקדים שפתחנו, הקמנו קבוצה של רופאים חובשים ופרמדיקים עם הרופא ופא סעד, רכשנו את כל הציוד הנחוץ למרפאת חרום".

 

 

מודי: "תרמנו ושלחנו לחיילים בדרום ובצפון משאיות של מזון, ההתנהגות של תושבי ינוח ג'ת בעת חירום ראויה לציון".

 

 

מודי: "מועדוני המופת בכפרים פועלים, יש מסגרת לילדים, יש הפעלות ויש ארוחות לילדים, הכל מסודר, יש מענה לכולם. בנוסף רכשנו משטחי מים למחסנים, אני דרשתי מפיקוד העורף להקים כיתת כוננות עם נשקים ארוכים, כולנו פה אנשי ביטחון ויודעים להשתמש בנשק, כיתת הכוננות תתן מענה בתרחיש כמו זה שהיה בעוטף עזה.


 

"יש לנו אמבולנס ואופנועי מד"א ויש מי שיאייש אותו. אני פועל במלוא הכוח והמרץ למען התושבים שלי".

 

 

מודי סעד בעקבות הלחימה בדרום ובצפון

תגובות

מומלצים

\