תקציב 105 מלש"ח הוקצה לצורך סיוע לרשויות המקומיות

בהתאם להחלטת ממשלה שהתקבלה היום הוקצה למשרד הפנים סך של 105 מלש"ח לסיוע לרשויות המקומיות בכלל ולרשויות בגזרת הצפון, שכבר פונו ולרשויות שטרם פונו אך זקוקות לסיוע התקציבי לצורך התמודדותן עם מצב החירום בעקבות המלחמה.

26.10.2023 מאת: פורטל הכרמל והצפון
תקציב 105 מלש"ח הוקצה לצורך סיוע לרשויות המקומיות

 

חרבות ברזל תקציב בסך של 105 מלש"ח הוקצה למשרד הפנים לצורך סיוע לרשויות המקומיות  הן לסיוע שוטף והן לצורך התמודדות עם מצב החירום.

 

 

מדינת ישראל נמצאת בימים אלה במלחמה קשה הנוגעת בכל בית ישראל ומשליכה על כלל הרשויות המקומיות, משרד הפנים פועל לסייע ככל שניתן לרשויות המקומיות על מנת לשמור על הרציפות התפקודית וזאת לצד האתגרים הנוספים העומדים לפתחן של הרשויות בעת חירום זו.

 

 

החלטת הממשלה להקצאת תקציב לסיוע לרשויות המקומיות בצפון באמצעות משרד הפנים הוא שלב נוסף בהגדלת הסיוע לכלל הרשויות המקומיות בישראל.

 

 

במסגרת החלטה זו כאמור, יוקצה סך של 35 מלש"ח לרשויות בצפון שפונו או שפינו חלק מהישובים בתוכם לצורך סיוע בהוצאות השוטפות של הרשויות המקומיות, בהתאם לתבחינים שיקבעו על ידי משרד הפנים ומשרד האוצר ויתייחסו בין היתר למספר המפונים ברשות המקומית.

 

 

בנוסף, הקצאת סך של 70 מלש"ח לצורך תגבור פעילות הרשויות המקומיות בחירום לרבות הצטיידות חיונית בהתאם לתבחינים שיקבעו על ידי משרדי הפנים  והאוצר ויתייחסו בין היתר להוצאות החירום של הרשות המקומיות וחוסנן הפיננסי.

 

 

מנכ"ל משרד הפנים רונן פרץ:"החלטת הממשלה גובשה יחד עם משרד האוצר לאחר שיח מעמיק עם ראשי רשויות ונציגי השלטון המקומי. זהו צעד נוסף ולא אחרון בחיזוק השלטון המקומי. משרד הפנים ימשיך לפעול כל העת למען הרשויות המקומיות"

 

 

שר הפנים משה ארבל:"השלטון המקומי הוכיח את עצמו כזרוע ביצועית מצויינת למען תושבי המדינה, הסיוע התקציבי של הממשלה יחזק את עצמאות השלטון המקומי לחיזוק העורף והחוסן הלאומי. אני מודה לשר האוצר ולאנשי משרדו על עבודה משותפת יעילה וטובה לטובת אזרחי ישראל".

 

תגובות

1. דילאווי1 לפני 1 חודש
הכסף הסה

מומלצים

\