150 מיליון ₪ להקמת מרכזי מחזור

המשרד להגנת הסביבה בראשות השרה עידית סילמן תומך ברשויות המקומיות ובמועצות האזוריות בסכום כולל של 150 מיליון ₪ בעבור הקמה ושדרוג של מרכזי מחזור מצפון הארץ ועד לדרומה.

11.02.2024 מאת: פורטל הכרמל והצפון
150 מיליון ₪ להקמת מרכזי מחזור

הסבב הראשון בתמיכת המשרד להגנת הסביבה בהקמה ובשדרוג של מרכזי מחזור בסך כולל של 150 מיליון ₪ יוצא לדרך. במסגרתו זכו 43 רשויות מקומיות בכל רחבי הארץ לתמיכה בסך כולל של 40 מיליון ₪. בשבועות הקרובים יעדכן המשרד רשויות נוספות כי זכו בתמיכת המשרד ובכך תושלם התמיכה בעשרות רשויות בהיקף כולל של עד 150 מיליון ₪. 

 

השרה להגנת הסביבה עידית סילמן: "מרכזי המחזור ברשויות המקומיות ובמועצות האזוריות מהווים נדבך משמעותי בתשתית הפרדה במקור של פסולת במשק הישראלי. הרשויות המקומיות והאזוריות הן שותפות מלאות בשרשרת הטיפול בפסולת בישראל. תמיכות המשרד יסייעו להן להרחיב ולשדרג את מרכזי המחזור המקומיים, ובכך יבטיחו את הטיפול והמחזור המיטביים הנחוצים. אנו שמחים לתמוך ברשויות רבות ולאפשר שדרוג משמעותי בתחומי הסביבה".

תמיכת המשרד ניתנת לרשויות המקומיות בגין הקמה או שדרוג של מרכזי מחזור מסוגים וגדלים שונים, אשר יתנו מענה למגוון רחב של סוגי פסולת. מרכזי המחזור ברשויות המקומיות הם נדבך חשוב בתשתית של הפרדה במקור של פסולת במשק הישראלי ומאפשרים מחזור איכותי ויצירת כלכלה מעגלית. הרחבת הנגישות של תשתיות אלו לתושבים תקל עליהם בהפרדת פסולת וצפויה להרחיב את היקף הפסולת המועברת למחזור.

 

43 הרשויות איגוד ערים אשכול רשויות נגב מערבי; המועצות האזוריות הר חברון, זבולון, מגידו, מנשה, מגילות ים המלח ושפיר; המועצות המקומיות בית אריה, בסמ"ה, גדרה, זיכרון יעקב, ירוחם, כפר שמריהו, כפר תבור, להבים, מצפה רמון, סביון, קריית טבעון, קריית יערים, רכסים, שלומי ותל מונד; העיריות מודיעין-מכבים-רעות, אלעד, כפר יונה, מודיעין עילית, נתניה, אילת, באר יעקב, דימונה, חדרה, חולון, טבריה, כפר סבא, מעלה אדומים, נשר, עפולה, ערד, קריית אונו, קריית גת, קריית ים ותל אביב-יפו.

 

תגובות

מומלצים