הירתמות בני העדה הדרוזית במלחמה לא הפתיעה

לא סוד שהקשר של העדה הדרוזית והעם היהודי הוא מלפני קום המדינה, ויש הקושרים אותו מאז יתרו עליו השלום ומשה רבנו, הקשר בין העדה הדרוזית והעם היהודי הוא קשר שלא ניתן לניתוק, הירתמות בני העדה הדרוזית במלחמה לא הפתיעה את הממשלה ואת העם היהודי.

17.10.2023 מאת: עורך דין אמיר זאכי עאמר
הירתמות בני העדה הדרוזית במלחמה לא הפתיעה

עו"ד אמיר זאכי עאמר

 

זה הוא קשר שונה מהקשר עם שאר העדות במדינה ובעולם, ואף רחוק להיות דומה וזאת לאור הקשר הדתי בין העמים, בנוסף לשותפות בדרך להקמת המדינה ולאחריה בבניית המדינה תוך כדי הקרבת היקר מכל למען מטרה זו. 

 


העדה הדרוזית לאורך כל השנים ומאז הכרזת המדינה נלחמה שכם אל שכם לצד העם היהודי ועם המדינה וזאת למרות כל הסכנות הטמונות מהסביבה הקרובה והרחוקה למרות האיומים, על העדה כמיעוט במזרח התיכון, תמיד העדה הדרוזית ראתה בקשר עם העם היהודי יסוד מיסודותיה, כך חינכו את ילדיהם לאורך השנים וזה ניכר בתרומתם והתנהגותם ובעיקר באהבתם לאדמתם ולמולדת .

 

 

ההירתמות וההתנדבות של העדה הדרוזית בזמן המלחמה תמיד הייתה בולטת ואף יותר מאשר האוכלוסייה היהודית וזאת בהבחנה בין מספר פרמטרים, הן מבחינת הגיוס ליחידות קרביות, והן מבחינת ההירתמות והסיוע לכוחות מסביב לישובים הדרוזים וזה הוא נתון מאומת, אך בעידן המדיה והקדמה "הכל נגיש" ובמיוחד במלחמת "חרבות ברזל" שאנו בעיצומה היום ההירתמות והחשיפה ניכרת יותר בתיעודם של רגעים היסטוריים אלה.

 

 

התקשורת הישראלית  והן משרד החינוך ומשרד התרבות בצער רב, מתעלמים מתרומתה של העדה הדרוזית וממעשי הגבורה של לוחמיה וניתן לראות התעלמות זאת ביום יום בחדשות ובסיפורי הגבורה השונים המקבלים הד תקשורתי, המצב דומה בעיתונים ותוכניות הלימוד של משרד החינוך.

 

 

ולזה סיבות רבות, היעדרות בני העדה הדרוזית מעיסוק בתקשורת העברית ועיקר עיסוקם בתקשורת הערבית ובנוסף לכתבים עם רקע אידיאולוגי עדתי.

 

 

תחושת הניתוק והפניית העורף של מוסדות המדינה לבני העדה הדרוזית הן בהשקעה בתשתיות והן בתקציבים ובחוקים גזענים כאלה ואחרים לא הצליחה להשפיע על יסודות הקשר בין העמים ועל אהבת המדינה והעם היהודי, הכעס והן התחושה המרה זזו הצידה באמירה חד משמעית ולא משתמעת לשני פנים. העדה הדרוזית אמרה את דברה כעת הזמן למלחמה ולהגנה על המדינה. למנהיגים יהיה זמן לחשבון נפש.

 

 

הכותב עו"ד אמיר זאכי עאמר מומחה בדין האזרחי נזקי גוף תאונות דרכים, תביעות נגד משרד הביטחון, נזקי מים ומבנה, מיצוי זכויות מול חברות הביטוח, כתיבת הסכמים עסקים, התמחות בדין הצבאי.

 

פורטל הכרמל

עו"ד אמיר זאכי עאמר

תגובות

מומלצים