האחמדים בישראל רותמים את כולם להפצת דתם

פגשנו את ראש העדה האחמדית בישראל מוחמד שריף עודה במסגד בכבאביר לשיחה על העדה והאמונה ואיך זה שהוא ומאמיניו מצליחים לרתום כל כך הרבה יהודים, דרוזים, נוצרים ונוספים, לקחת חלק בטקס דתי שלהם, ומי המממן של העדה והאמונה האחמדית.

16.07.2022 מאת: חסין חלבי

האחמדים בארץ הקודש ובעולם

 

השייך מוחמד שריף עודה, מנסה לחדד את האמונה שמקורה בהודו ומגדיר אותה האיסלאם האמיתי, שייך שריף מדבר על המימון האישי שלהם, של בני ובנות הקהילה, ושהם לא מקבלים שום מימון משום גורם מדיני או ממשלתי, הכל עושים על חשבונם הפרטי.

 

העדה האסלאמית האחמדית היא פלג מוסלמי שנוסד בהודו ומטיף לנאורות, שלום ואהבה לאחר.

 

האחמדית נוסדה בשנת 1889 בעיירה קאדיאן שבהודו. מייסדה כבוד מירזא ע'ולאם אחמד (1835-1908) טען שהוא הנביא המתקן המובטח אשר חסידי דתות שונים ציפו להופעתו תחת שמות ותארים רבים.

 

האחמדים מאמינים כי דתם היא דרך חיים אוניברסלית, של אסלאם סובלני, ידידותי, רציונלי, אסלאם הקורא לאהבת הבריות וכיבוד הזולת, דת של מוסר וערכים.

 


 

האחמדים רואים עצמם מוסלמים לכל דבר מבחינה דתית וכי האסלאם הוא דת חובקת עולם ולכל האנושות.

 

כיום האחמדים נמצאים בכל היבשות מסביב כדור הארץ, ואפשר לראות את הפעילויות הדתיות, התרבותיות והחברתיות האינטנסיביות של העדה האיסלאמית האחמדית ברצות העולם.

 

ב-17 במרץ 1928 בסוף שנות ה-20 ותחילת שנות ה-30 של המאה העשרים, החלו השליחים האחמדים  (המבשרים) להגיע לכפר כבאביר. ראשון המבשרים היה מאולאנא ג'לאל אל דין שמס,צהוא הגיע לחיפה ב-1927 מהודו דרך דמשק, בחיפה הוא נפגש עם צעירים מבני כבאביר שהזמינוהו לפגוש את זקני הכפר. באותה תקופה היו תושבי הכפר נתונים להשפעת הסופים המשתייכים לכת השאזולית שמרכזה בעיר עכו.

 

לאחר ביקור המבשר הראשון בכפר, החלו המשפחות להצטרף בהדרגה לכת האחמדית. ומקץ כמה שנים נהיה הכפר למרכז התנועה האסלאמית האחמדית במזרח התיכון.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים

\