הדס מאור הזוכה בפרס האוצר

שר התרבות והספורט מיקי זוהר: "אני מבקש לברך את הדס מאור, אוצרת אמנות עכשווית, על זכייתה בפרס האוצר לשנת 2023. מאור הותירה חותם משמעותי באמצעות עבודותיה, המאופיינות בהצבה בחלל, ובקו מינימליסטי ומזוכך, והיא נחשבת לאחת מהאוצרות הבולטות והמוערכות בישראל. אני מוקיר את עבודתה ומאחל לה המשך עשייה פוריה"

11.02.2024 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הדס מאור הזוכה בפרס האוצר

משרד התרבות והספורט הכריז על הזוכה בפרס האוצר לשנת 2023: הדס מאור. הפרס נועד להביע הערכה והוקרה לעבודת האוצר המקצועי, שפועל לבניית שימור וטיוב האוסף עליו הוא ממונה, מקדם את המחקר ומעודד את חשיפת האוסף והצגתו לציבור. 

 

ועדת השיפוט של הפרס כללה את יושב ראש הוועדה אלן גינתון, פרופ' דור גז, תמי כץ פריימן, יו"ר ועד הנאמנים יגאל בן שלום, משקיף, מנהל המחלקה למוזיאונים ואמנות פלסטית במשרד התרבות והספורט זהר זפרני ונציגת חברת ההפקה אורנית בן דרור. הוועדה בחנה את 16 תיקי המועמדים ולאחר דיון משותף בוועדת השיפוט, החליטה פה אחד להעניק את פרס האוצר לשנת 2023 להדס מאור.

 

מנימוקי השופטים:הדס מאור, אוצרת ומרצה בכירה, פועלת בתחום האמנות מעל 30 שנה ונחשבת לאחת מהאוצרות המוערכות והבולטות בישראל ומחוצה לה. במהלך עבודתה כאוצרת הציגה קו תמטי מובהק המאופיין בקריאה אינטלקטואלית ופואטית של שדה האמנות הישראלי, תוך זיהוי והצגת הקשרים בין אמנים.יות צעירים.ות לזו של אמנים.יות מוכרים.ות ומבוססות.ים.

 

בעבודתה האוצרותית מאור נוגעת בנושאים טעונים הקשורים בממשי ובפוליטי, כמו גם במושגים תיאורטיים הנוגעים לקיום העכשווי, מבלי להיות תיאורית או קונקרטית. בעבודתה עם אוספים פרטיים ומוזיאליים כאחד, קיים אצלה דגש מובחן על הצבה בחלל והיא בונה באופן מדויק ומסקרן הקשרים, זיקות ואפשרויות קריאה ומחקר חדשים. מוקד עיקרי בעבודתה מוקדש לליווי ופיתוח של עבודות הצבה גדולות מימדים וספציפיות לחלל ולהקשר.

 

מאור מזוהה עם קו מינימליסטי מזוקק ומזוכך, הן באוצרות והן בכתיבה. תערוכתה “כוכב שחור” (2023) מבוססת על אוסף “הארץ”, אחד מאוספי האמנות הישראלית הגדולים והחשובים ביותר. מאור אצרה את הביתן הישראלי בוונציה בביאנלה לאמנות (2015) והייתה אוצרת שותפה בביאנלה לאדריכלות (2023). זכורה במיוחד תערוכתה “קו פעולה”, הביאנלה השביעית לרישום בירושלים שאצרה באופן מופתי ב-2019. 
 

תגובות

מומלצים