יאסר:"האמנה לא עונה על צרכי הישובים הדרוזים"

לאור חשיפת המכתב שנשלח לראש הממשלה בנימין נתניהו ושר המשפטים יריב לוין וראש המל"ל צחי הנגבי בעניין האמנה הדרוזית, גבר חמוד ויאסר גדבאן צhינו:"מתנגדים בתוקף לכל יוזמה או בקשה בקידום חקיקה או אישור אמנה, שתגדיר מחדש את מעמד העדה הדרוזית, ללא תיאום וללא הסכמתנו בהגשה".

03.10.2023 מאת: אמילי חלבי
יאסר:"האמנה לא עונה על צרכי הישובים הדרוזים"

 

יאסר גדבאן ראש מועצת כסרא בתגובה לפרסום: "התנגדות זו באה כי האמנה לא עונה על צרכי הישובים הדרוזים משנת 2019 ולפני. דרישתנו ובקשתנו לערוך את האמנה מחדש, כולל עריכה וגיבוש תיקונים קלים ומשמעותיים שיענו על הצרכים של העדה כפי שצויין בסעיף 4 של המכתב עם ראשי רשויות שיבחרו בקרוב. (כל ישוב יבחר המתאים ביותר). 

 


לידיעתכם ה-76 מיליון ש״ח שהתקבלו לשוטף 2023 הינו מתקציב תוספתי ממשרדי ממשלה מתוך החלטה 716, ללא שום קשר לאמנה ובעזרת השם אחרי החגים נביא לאישור וועדת כספים 44 מיליון שקל בחלוקה של- 20 מיליון שקל עבור קבר הנביא שועיב עה״ש . 12 מיליון ש"ח למועצה דתית עבור מבני דת ועוד 12 מש״ח לרשויות המקומיות למוסדות ציבור. בנוסף ל- 44 מיליון ש״ח מתוכן 8 מש״ח לשוטף עבור המועצה הדתית.

 


 סה״כ 52 מליון שקל טרם אושרו בוועדת כספים. ראו הדיון בוועדת הכספים האחרונה. אם מישהו מעוניין לדעת ולהבין עוד יותר, אני זמין. הישוב והעדה היו וישארו קוו אדום בשבילנו על אפם ועל חמתם בכל מקום בארץ".
 

 

החלטות ממשלה, תוכנית להעצמה ולפיתוח כלכלי- חברתי ביישובים הדרוזיים והצ'רקסיים בגליל ובכרמל לשנים 2021 עד 2023 - תיקון החלטת ממשלה קישור

 

עוד בנושאראשי המועצות הדרוזיות לנתניהו "מצבנו טוב לא צריך חקיקה"

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

4. עזאם לפני 2 חודשים
شبعنا كذب ومخططات بالهوا
3. ירכא לפני 2 חודשים
יאסר חבל שאתה נגרר אחרי גבר חמוד הוא לא אמין
2. דרוזי לפני 2 חודשים
חלאות
1. לא משנה לפני 2 חודשים
לא משנה מה ההסבר כבר אין אמון בכם

מומלצים

\