סלמא לאלא מובילה את הבחירוות במסעדה בגולן

האישה שתנהל את הבחירות במסעדה שעד היום לא התקיימו בה בחירות בצורה דמוקרטית וחופשיה, סלמא לאלא תושבת עוספיה המשמשת בתפקיד בכיר במשרד התחבורה עושה שינוי, המתמודדים מעידים על מנהלת שיודעת להוביל את העניינים בצורה רגועה ובעיקר מגשרת בין כולם, אנחנו רק בתחילתה של מערכה מלווה בקולות חרם דתי על הבחירות.

24.09.2023 מאת: פורטל הכרמל והצפון
סלמא לאלא מובילה את הבחירוות במסעדה בגולן

 

לראשונה מתקיימות בחירות מקומיות בכפר הדרוזי מסעדה ברמת הגולן, שמספר תושביו 4300 ומספר בעלי זכות הבחירה 3076. לתפקיד מנהל הבחירות במסעדה נבחרה סלמא לאלא המשמשת בתפקיד מפקחת תובלה יבשתית וחומרים מסוכנים במשרד התחבורה, סלמא אימא ל-2 וסבתא ל-3.

 

 


חשוב לציין שההתמודדות בפועל בתוך ישוב שמעולם לא חווה את ההליך הדמוקרטי היא מורכבת ומסובכת עבור המקומיים, שבסופו של דבר הם צריכים להתמודד ולהתגבר על רגשות וסכסוכים פנימיים ולהפנים שהם ניגשים להתמודד על תפקיד ניהולי למען הכפר שלהם וההתפתחות העתידית, במסעדה עד היום היה ראש מועצה ממונה של משרד הפנים.

 

 

 

סלמא ידעה להקשיב לכל אחד ואחד בצורה ישירה ורגועה ואך הגיעה לתת תשובות גם שלא הייתה צריכה, היא עבדה עם כל מתמודד של רשימה בצורה יסודית, הדריכה אותם להבין את הדברים לעומק ובעיקר הדריכה את כולם איך להתנהג.

 

 

המתמודדים לא ידעו לעומק את המהלך של הגשת רשימה ומה אומר החוק בבחירות מקומיות, סלמא לא ישבה בצד וידעה להוביל את המתמודדים לדו שיח ולכבוד הדדי בין כל המתמודדים ולמפגשים יחד, היא הסבירה להם עד כמה חשוב המהלך שהולכים בו לראשונה ועד כמה הוא יכול לעזור לכפר שלהם, בהתחלה הייתה התנגדות רבה בין כל המתמודדים, לאט לאט כולם הפנימו והתחילו הידברות אחד עם השני, בזכות עבודה רצינית של סלמא.

 

 

סלמא הגיעה למועצה קרואה, שאין בה מתמודד מקומי וזה יותר קל וחלק ממצב שיש ראש מועצה מקומי מכהן, ששם הנוהל הוא אחר וצריך להתמודד עם כל מני קשיים אחרים.

 

 

זו הייתה זכות לסלמא שהובילה מסע הסברה אישי עם כל אחד ואחד מהמתמודדים, על הבחירות, המשמעות שלהם ואיך הם אמורים להשפיע בהמשך על מהלך החיים של התושבים, בכל המשתמע, בהחלטות משמעותיות כגון ארנונה, תשלומים, מכרזים, תכנון ובניה, הכשרת קרקעות ועוד.

 

 

 

לגבי מהלך אישור תכנית הטורבינות באדמות מסעדה, אם הייתה מועצה, התושבים היו יודעים על הפרויקט, לפני שהיו כל מני אנשים הולכים באופן אישי לבודדים וסוגרים איתם עסקאות, כאשר בעלי הקרקעות השכנים לא יודעים על המהלך, כאשר יש מועצה מקומית מאנשי הכפר, זה לא יכול לקרות.

 

 

סלמא בפעם ראשונה שהיא ממלאת תפקיד מנהל בחירות ברשות מקומית דרוזית בגולן, היא מאוהבת במקום ובאנשים ומוכנה לעשות הכל למען כל שאלה או הסברה בענייני הבחירות.

 

 

במסעדה ניגשו 6 רשימות לתפקיד ראש הרשות ורשימה לחברות, בין הרשימות שניגשו בחורה מקומית, הבחירות יתקיימו בסוף חודש אוקטובר 2023. יש לציין שהדתיים המקומיים כבר הביעו שהם יחרימו את הבחירות, השאלה איך העניין הזה ישפיע על הבחירות ? ואם אחוז הבחירות לא יגיע ל-41 אחוז מה יוחלט במצב זה ?.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים

\