"זעקת עין קנייא לשר האוצר סמוטריץ"

ראש מועצת עין קנייא ואאל מוגרבי שנבחר לקדנציה שניה, בשיחה לפורטל הכרמל והצפון:"המלחמה נמצאת אצלנו מכל הכיוונים, מצבנו הכלכלי נפגע בצורה קשה, הישוב שלנו הוחרג מישובי קו עימות, אני מזמין את שר האוצר שהוא תושב חיספין שידאג לכולם ולצפון ולא רק בסיסמאות".

01.04.2024 מאת: חסין חלבי
"זעקת עין קנייא לשר האוצר סמוטריץ"

 

המלחמה נמצאת בבית של ישובי הצפון ורמת הגולן בצורה מסיבית וקשה, מלחמה שפוגעת בלי הבדל בכולם, ואאל מוגרבי ראש מועצת עין קנייא קדנציה שניה, זועק לגובה לממשלת ישראל ובמיוחד לשר האוצר, להתייצב לסיוע לעין קנייא, מג'דל שמס ומסעדה ברמת הגולן.

 

 

ואאל: "עין קנייא אבדה אחד הצעירים הטובים והיפים שלה זאהר בשארה, כתוצאה מפגיעת טיל, שנורה מלבנון לעבר מרחב ישראל ופגע בבשארה ז"ל, לא הספקנו לשמוח את זכייתנו בבחירות ובא המקרה הקשה הזה".

 


עין קנייא ממוקמת מתחת להר דב גבול לבנון, מתחתיה קרית שמונה, כפר רג'ר, מטולה, מנרה, רכס רמים, רכס מנרה, לבנון מימין, סוריה ממזרח והם באמצע סופגים והכל עובר מעל הכפר, גם מה שנורה מלבנון וגם מה שיוצא מישראל.

 


ואאל: "מאז פרוץ המלחמה ב-7 לאוקטובר 2023, אנחנו חווים אזעקות בצורה יומיומית, ביום השלישי למלחמה נכנס כטב"ם , מאז חטפנו 20 טילים לתוך מרחב הכפר, הסכנה היא ממשית לכל תושבי הכפר שלא התפנו ע"י המדינה".

 

 

ואאל: "לצערי הרב שר האוצר בצלאל סמוטריץ לא מבין משמעות מה שעובר הכפר עין קנייא כתוצאה מהמלחמה בצפון, התושבים שעבדו באזור קרית שמונה והישובים הצמודים כבר לא נמצאים בעבודה זמן רב, רופאי שיניים יושבים בבית אין להם עבודה, גם הקבלנים שעובדים באזור כבר הרבה זמן בבית ואין להם איפה לעבוד, כי כל ישובי האזור פונו מהתושבים שלהם, מבחינה כלכלית נפגענו בכל המקצועות, בנוסף לתיירות, יש בעין קנייא מעל 70 צימרים שבימים אלה התפוסה אפס".

 


ואאל: "עין קנייא, מסעדה, מג'דל שמס ובוקעתה נכללו בישובי צפת, לפני מספר ימים נודע לי שהאוצר החריג שלושת הישובים עין קנייא מסעדה ןמג'דל שמס, השונה הוא שקצרין ובוקעתה נכללות ושלושת הישובים שאני מדבר בשמם לא נכללו, איך יכול להיות שלאור הפגיעה הכלכלית הקשה שלנו, הם מחליטים להחריג אותנו מישובים, שנמצאים בקו עימות?".

 

 

ואאל: "שר האוצר אמור לדאוג לישובי הגולן, הוא במקור מישוב חיספין, ישוב קהילתי דתי בדרום רמת הגולן, השייך למועצה אזורית גולן, שלא ידבר רק בסיסמאות, אני מזמין אותו לבקר בעין קנייא, כדי להרגיש את חיי החברה במקום, מספר תיקי הרווחה בישוב עלו באחוזים גבוהים, כי מצבם הכלכלי התרסק לחלוטין במלחמה הזו".

 

 

ואאל: "עד היום עבדנו עם תכנית חומש 717, ניצלנו חלק גדול מהתקציב, אבל התכנית לא מספיקה למה שקורה היום, מקווה שנקבל תכנית חדשה שתענה על הדרישות שלנו לשנים הבאות".

 

 

ואאל: "אני עובד על תכנית כוללנית שנמצאת בוועדה המחוזית, תוכנית עם הרחבות ומתחמים, מקווים שיזרזו לנו את אישור הפקדת התכנית, יש לנו הרבה צעירים שמחכים לאישור התכנית, אני פונה למשרד הפנים וגם למנהל התכנון לעזור לנו, להביא לאישור את התכנית שבתוכה יש תכנית מפורטת ובעיקר לסדר לנו בתכנית את הדרישות והתיקונים שביקשנו".

 

 

ואאל: "המועצה בראשותי יצאה לדרך בשנית, אני מברך את חברי המועצה, חלקם ממשיכים בתפקיד וחלקם חדשים, אני הולך להוציא אותם להשתלמויות והכשרות, כדי שיובילו יחד עם המועצה את עין קנייא למקום ראשון בגולן".

 

תגובות

1. יהודי ישראלי לפני 11 ימים
למוגרבי המכובד

מומלצים