25 מיליון ש"ח נוספו לשיפוץ המקלטים בצפון

שר הבינוי והשיכון בישר לראשי רשויות קו החזית בצפון על העברת 25 מיליון ש"ח לשיפוץ מקלטים, סכום זה נוסף לתקציב בסך 50 מיליון ש"ח, לטובת השמשת מקלטים ציבוריים ומשותפים בערי וישובי הצפון הנמצאים בקו החזית, יש להזכיר כי מבין רשימת הישובים בקו החזית הישוב הדרוזי חורפיש.

07.11.2023 מאת: פורטל הכרמל והצפון
25 מיליון ש"ח נוספו לשיפוץ המקלטים בצפון

בפעם השנייה מאז פרוץ המלחמה, הגיע שר הבינוי והשיכון, הרב יצחק גולדקנופף לסיור ביישובי הצפון, יחד עם מנכ"ל המשרד, יהודה מורגנשטרן, ראש המטה, מוטי בבצ'יק, הנהלת משרד הבינוי והשיכון ונציגי רשות מקרקעי ישראל, במטרה לבחון דרכי סיוע נוספות לטובת היישובים וערי הצפון הנמצאים בקו החזית.

 

במועצה האזורית 'מטה אשר', השתתף השר גולדקנופף יחד עם פורום ראשי מועצות קו העימות, בישיבת מצב היומית בחמ"ל המועצה, ודן עמם בגיבוש פתרונות למצוקת התושבים שנאלצו להתפנות מבתיהם ובתוכניות השיקום ביום שאחרי.

 

ראשי המועצות הודו לשר הבינוי והשיכון, על ההירתמות המלאה לטובת תושבי קו העימות, והעברת התקציב בסך 50 מיליון ש"ח, לטובת השמשת מקלטים ציבוריים ומשותפים בצפון. השר גולדקנופף הזמין את חברי הפורום להכין תוכניות יחד עם משרד הבינוי והשיכון לשיקום ומיגון היישובים, והבטיח להעלותם בשולחן הממשלה ובקבינט הדיור.

 

במהלך הישיבה, הודיע השר על תוספת תקציבית נוספת לטובת שיפוץ המקלטים; "לאחר ששמעתי על מצב המקלטים בערי הצפון, שרבים מהם לא ראויים למגורי אדם, החלטתי להיכנס לתוך הוואקום, למרות שזה לא באחריות משרדי. הבאנו 50 מיליון ש"ח לשיפוץ המקלטים ונביא כעת 25 מיליון ש"ח נוספים, זו הצלת חיים של ממש", אמר השר גולדקנופף בדיון.

 

בחמ"ל העירייה בעיר נהריה, קיבל השר גולדקנופף סקירה ביטחונית מקיפה מנציגי פיקוד הצפון ופיקוד העורף, וקיים במקום דיון מקצועי אודות הדרישות הביטחוניות של יישובי קו העימות, והסיוע הנדרש לטובת הנושא ממשרד הבינוי והשיכון.

 

אחרי ישיבת עבודה שקיים בעיריית עכו, ביקר שר הבינוי והשיכון יחד עם ראש העיר שמעון לנקרי במקלט ששופץ במימון משרד הבינוי והשיכון במסגרת התקציב שהוענק לרשויות המקומיות עם פרוץ המלחמה. "משרד הבינוי והשיכון הוא הראשון שעמד לצידנו עם פרוץ הלחימה. המקלט הזה היה הרוס כולו, ללא חשמל ומים אפילו בלי דלתות. בעזרת התקציב שהעברת לנו חידשנו אותו. זה חסד גדול עבור התושבים, הצלחנו לשפץ הרבה מקלטים בעזרת התקציב. בשמי ובשם התושבים אני מבקש להודות לך ולצוות שלך", אמר ראש עיריית עכו בישיבה. 

 

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, יהודה מורגנשטרן אמר בביקור כי, "מדינת ישראל נמצאת במצב חירום והמטרה המרכזית העומדת לנגד עינינו היא לשמור על חיי האזרחים ולסייע ככל האפשר. עם תחילת הלחימה הסטנו 50 מיליון ש"ח להשמשת מקלטים בבתים משותפים במבצע בזק יחד עם הרשויות המקומיות, הושמשו אלפי מקלטים והעבודה עדיין בעיצומה. זהו צו השעה לטפל במקלטים והתוספת של כ-25 מיליון ש״ח נוספים שהשר הנחה להקצות, יעשו הבדל משמעותי לטובת ביטחון אזרחי ישראל באזור הצפון".

 

במהלך הביקור בבית גיל הזהב בעיר, נשמעו אזעקות. "במשרד הבינוי והשיכון אנו עושים כל מאמץ, כדי שתמשיכו לחיות כאן בשלום ובשלווה, אנחנו נעבור את התקופה הקשה הזאת ויחד ננצח בעזרת השם", אמר שר הבינוי והשיכון לדיירי המקום.
 

 

תגובות

מומלצים